Kaip padaryti didelius ir įdomius popieriaus amatus naudojant kregždės pavyzdį. Origami pamokos „Kregždės kregždės iš popieriaus“ santrauka

Pagaminta iš popieriaus, būtent ši miela kregždė. Beje, vaikams tai tikrai patiks, su jais galima pasidaryti tokius įdomius popierinius darbelius, kurie pritrauks juos į kūrybinį procesą, taip pat puikiai lavina smulkiąją motoriką.

Jums reikės juodo, balto ir raudono spalvoto popieriaus, klijų ir segiklio bei žirklių.

Pradėkime.

Pirmiausia iš spalvoto popieriaus reikia iškirpti paveikslėlyje parodytas dalis. Galite naudoti šabloną arba nubrėžti dalių kontūrus ranka.

Dabar paimkite nedidelę juodo popieriaus juostelę - tai būsima kregždės galva. Sulenkite jį į žiedą ir pritvirtinkite segtuku. Didelė juoda juostelė yra būsimas paukščio kūnas su išsišakojusia uodega. Sulenkiame ir susegiame segtuku, kaip parodyta paveikslėlyje.

Kaip matote, mūsų kregždė bus didelė.

Tada prie kregždės kūno ir galvos klijuojame iš balto popieriaus pagamintus „marškinių fasadus“. Nepainiokite: trumpesnė dalis eina į galvą, o ilgesnė dalis - į kūną.

Klijams išdžiūvus, klijais arba segtuku sujunkite paukščio galvą ir kūną.

Kitas žingsnis yra priklijuoti sparnus prie kūno.

Tada papuošime kregždės galvą ir klijavome akis. Juos galite įsigyti siuvimo reikmenų parduotuvėje arba tiesiog suklijuoti iš didesnių balto popieriaus apskritimų ir mažesnių juodo popieriaus apskritimų.

Belieka suklijuoti snapelį. Paimkime likusį gabalėlį deimanto pavidalu iš raudono popieriaus, sulenkite per pusę ir priklijuokime prie paukščio galvos.

Mūsų nuostabus popierinis amatas yra paruoštas! Pagaminti nebuvo visai sunku. Vaikams patiks žaisti su šia kregždutė, o ją gamindami jie išmoks savo rankomis pasidaryti trimačius popierinius amatus.

ORIGAMI „Kregždutės“ MEISTRO KLASĖ

Pamokos tikslas:

– supažindinti vaikus su origami menu, popieriaus lankstymo pagal raštus technikomis;

– įtvirtinti darbo su popieriumi ir žirklėmis įgūdžius;

– su mokiniais prisiminkite paukščius, kurie rudenį skrenda į šiltus kraštus;

– ugdyti mokinių kalbą, dėmesį, tikslumą, susidomėjimą darbu, estetinį skonį;

– skiepyti meilę ir pagarbą savo gimtajai gamtai;

– skatina smulkiosios motorikos vystymąsi.

Numatyti rezultatai:


Asmeninis:

  • Gebėjimas atlikti savęs vertinimą, organizuoti tarpusavio vertinimą ir savitarpio pagalbą grupėje.
  • Asmeninės atsakomybės už grupinio darbo atlikimą formavimas.
  • Ugdykite susidomėjimą bendražygių kūrybinėmis pastangomis.
  • Mokinių suvokimas apie praktinę ir asmeninę kiekvieno pamokos etapo rezultatų reikšmę.
  • Vertybinis požiūris į gebėjimą išlaikyti mokymosi užduotį.
  • Ugdyti malonų ir rūpestingą požiūrį į gamtą, norą rūpintis paukščiais ir jų tausojimu, formuoti idėją apie būtinybę tausoti aplinką ekologinėje pusiausvyroje.


Metasubject:

  • Gebėjimas priimti ir išlaikyti pamokos tikslą.
  • Gebėjimas planuoti, kontroliuoti ir vertinti savo veiksmus.
  • Gebėjimas klausytis pašnekovo ir vesti dialogą, išreikšti savo požiūrį ir taisyklingai kalbėti.
  • Gebėjimas rasti būdų, kaip išspręsti užsibrėžtą tikslą.


Tema:

  • Organizacinių problemų sprendimo ir technologinių operacijų algoritmų įvaldymas.
  • Suformuoti tvarų domėjimąsi knyga, kaip žinių šaltiniu, ir gebėjimą savarankiškai dirbti su papildoma literatūra.

Pamokos eiga

Šiandien noriu pakviesti iš popieriaus pagaminti vieną iš paukščių, kurie pas mus atkeliauja tik pavasarį. Kokius migruojančius paukščius pažįstate? (Vaikų atsakymai)

O norint sužinoti, kokį paukštį gaminsime šiandien, reikia atspėti mįslę:

Atspėk, koks tai paukštis:

Maža tamsi mergaitė

Balta nuo pilvo,

Uodega paskleidžiama į dvi uodegas. (Martynas)

Taigi, šiandien visiems žinomu būdu pagaminsime paukštį, vadinamą „origami“.

Origami yra tradicinis japonų popieriaus lankstymo menas.

Ar išmanote šią techniką? (Vaikų atsakymai)

Žinoma, jūs darote. Kiekvienas žmogus tikriausiai bent kartą gyvenime iš popieriaus lapo yra sukūręs patį paprasčiausią gaminį – valtį ar lėktuvą. O tais laikais, kai parduotuvėse nebuvo šiaudinių kepurių ir panaminių kepurių, dažnai iš laikraščio vasarą pasidarydavo sau „kepurėlę“. Tiek popierinės valtys, tiek dangtelis pagaminti origami principu.

Ir, tikrai, argi ne stebuklas: iš paprasto popieriaus lapo be žirklių ir klijų, be jokių improvizuotų priemonių gali pasigaminti ką tik nori.

Norėdami pagaminti mūsų kregždę, jums reikės balto popieriaus lapo ir žirklių.

Figūros turi būti sulankstytos pagal diagramas.

Aš tau parodysiu, o tu kartosi po manęs kiekvieną klostę.

Dabar atkreipkime akis į mūsų paukštį ir jis atgys.

Vaikinai, dabar prisiminkime, kokį paukštį šiandien pagaminome? (Vaikų atsakymai)

Pažiūrėk, kokias gražias kregždes padarėme.

Valentina Kaverina
Pamokos apie origami „Kregždutė“ santrauka

Dizaino pamokų užrašai« Martynas» (popierinis origami) .

Programos turinys:

1. Išmokykite vaikus pasigaminti žaislą - popierinė kregždė, sulenkiant stačiakampį lapą.

2. Lavinti smulkiąją motoriką.

3. Ugdykite mąstymą ir vaizduotę.

4. Tobulinti intonacinį kalbos išraiškingumą.

Preliminarus darbas: Perskaityta H. H. Anderseno pasaka "Nykštutė".

Medžiagos ir įrankiai:

1. Įvairių dydžių kvadratėliai iš vyniojamojo popieriaus.

2. Žirklės

3. Žymekliai.

Pamokos eiga:

I. Įžanginis

1. Motyvacinis momentas.

- Vaikinai, atspėk mįslę:

Paukščio uodega tokia gera

Tai atrodo kaip šakutė.

Visa diena kupina rūpesčių

Ji pastatė namą.

Jis snapu sems molio

Ir skris po stogu. (martinas)

2. Mėginio analizė.

Vaikai, kaip manote, iš ko manoji pagaminta? martinas? (iš popieriaus)

Ar norėjote padaryti tą patį?

Iš kokių dalių jis susideda? (galva, uodega, akys, sparnai)

II. Sekos nustatymas egzekucija:

Paukštis pagamintas iš paprasto kvadratinio lakšto

Vaikinai, sulenkime kvadratą per pusę, kad gautume du trikampius.

Kraštelius užlenkiame link vidurinės juostelės.

Iš apačios taip pat sulenkiame kraštus link vidurio – juostelės.

Sulenkite per pusę, kad susidarytumėte trikampį su aštriais kampais.

Sulenkiame smailaus kampo kraštą, turėsime galvą kregždės.

Mes sulenkiame kitą smailaus kampo kraštą, bus uodega.

Ant sparnų pieškime flomasteriu ir akimis.

Individualus darbas. Mokytojas aiškina etapais, o vaikai kartoja eilės etapus, kalbėdami garsiai.

III. Galutinis.

Pažiūrėkime į mūsų kregždės. Jie gali susiburti į bendrą lizdą, gali išsibarstyti po visą grupę ir nutūpti proskynoje.

Pakvieskime į proskyną Nykštuką, rupūžę ir pelę ir parodykime lėlių teatrą.

Mokytojas rengia teatralizuotą spektaklį pagal Hanso Christiano Anderseno pasaką "Nykštutė". Vaikai įgarsina savo personažus, keičia intonaciją ir kalbos išraiškingumą.

Publikacijos šia tema:

Parengiamosios grupės „Snieguolės“ integruotos pamokos apie konstravimą iš popieriaus, naudojant origami techniką, santrauka Parengiamojoje grupėje „Snieguolės“ integruotos pamokos apie konstravimą iš popieriaus, naudojant origami techniką, santrauka Tikslai: Supažindinti.

Uždaviniai: -toliau ugdyti gebėjimus konstruoti popierinius darbelius origami metodu pagal mokytojo nurodymus ir demonstravimą; -sportuoti.

Atviros integruotos pamokos apie popieriaus konstravimą origami technika paruošiamojoje grupėje santrauka Kelionė į rudens mišką. Ugdymo sričių integravimas: Socialinis-komunikacinis vystymasis – bendravimas ir sąveika (dialogas).

Pastabos apie origami konstravimą iš popieriaus vyresniems vaikams su negalia ODA „Pirmasis sniegas“ Edukacinių užsiėmimų apie dizainą iš popieriaus santrauka - Origami vyresnio amžiaus ikimokyklinio amžiaus vaikams, turintiems raumenų ir kaulų sistemos sutrikimų. :Pirmas.

Uždaviniai: 1. Apibendrinti ir susisteminti vaikų žinias apie įvairias popieriaus rūšis 2. Išmokyti savarankiškai lankstyti trikampį ir jį įtvirtinti.

Popieriaus „Drugelis“ kūrimo pamokos santrauka Popieriaus konstrukcija. Pamokos tema: Drugelis. Tikslų vyresnioji grupė: Tikslų parengiamoji grupė: Vaizdinė medžiaga: Dalomoji medžiaga.

Planas – tiesioginės edukacinės veiklos meninės ir estetinės raidos vidurinėje grupėje santrauka tema: trimačio popierinio amato „Kregždutė“ gamyba.

Ugdymo sričių integravimas: Kognityvinis vystymasis, socialinis ir komunikacinis vystymasis, kalbos raida, meninis ir estetinis vystymasis, fizinis vystymasis. Kognityvinė raida:
Patikslinti žinias apie laukinius migruojančius paukščius, išvaizdą.
Supažindinkite su įdomiais faktais iš laukinių paukščių gyvenimo.
Ugdykite malonų, rūpestingą požiūrį į paukščius.
Sustiprinti bendrą koncepciją.
Suaktyvinkite stebėjimą.
Socialinis ir komunikacinis vystymasis:
Padėti aplinkosauginio švietimo pagrindus.
Ugdykite gebėjimą išklausyti vienas kitą ir padėti.
Kalbos raida:
Plėsti žodžių žinias
Sukurkite susietą kalbą.
Formuoti supratimą apie perkeltinę mįslių reikšmę.
Kalboje aktyvinkite vienaskaitos ir daugiskaitos daiktavardžių vartojimą akuzatyviniu atveju.
Meninis ir estetinis vystymasis:
Toliau tobulinkite savo popieriaus įgūdžius.
Ugdykite įprotį dirbti savarankiškai, atsargiai ir pradėti darbą iki logiškos baigties.
Ugdykite kūrybiškumą, vaizduotę, fantaziją, domėjimąsi veikla.
Fizinis vystymasis:
Išmokite derinti kalbą ir judesius (smulkiąją ir stambiąją motoriką)
Metodai ir metodai:
Žaidimas: žaidimo veiksmų, pratimų atlikimas.
Praktinis: darbų atlikimas savarankiškai.
Vaizdas: Pristatymas „Paukščiai“, plakatas tema „Migruojantys paukščiai“, nuotraukos su nuosekliu darbo paaiškinimu.
Žodinis: mįslių uždavimas, situacinis pokalbis, klausimai ir atsakymai, paaiškinimai, patikslinimai.
Medžiaga ir įranga:
Nešiojamas kompiuteris, ekranas, multimedijos projektorius, plakatas tema: „Migruojantys paukščiai“, dėžutė su rankdarbiais, iliustracijos su nuosekliu darbo paaiškinimu, juodas, baltas, raudonas popierius, PVA klijai, servetėlė, šepetys, veltinis- rašiklis, žirklės.

Organizavimo laikas:
Šįryt ėjau į darželį ir pamačiau paukščių pulką. Aš pradėjau juos stebėti, kaip jie skrido labai aukštai ir apie kažką kalbėjosi. Žinoma, mūsų pačių paukščių kalba. Pagalvojau, kad jie tikriausiai atskrenda pas mus iš šiltųjų kraštų.
-Kaip tie paukščiai vadinami? (migruojantis)

Žiūrėk, radau šią dėžutę iš mūsų grupės. Nežinau, kas ten yra, bet pamatysime šiek tiek vėliau.
Žaiskime. Lauko žaidimas „Maži paukščiai“
Ant galvos uždedama kepurė su migruojančių paukščių atvaizdais.
- "Skriskime" Vaikai vaikšto, aukštai sulenkdami kelius, mojuodami rankomis kaip paukščiai.

- „Rinkti grūdus“ (galite ant grindų išbarstyti dideles pupeles ir makaronus) Vaikai pasilenkę renka išbarstytas pupeles ir makaronus.
- Mes mokome „Letenas“ bėgti greičiau. Vaikai bėga.
Atspėk mįsles:
(skaidrėse rodomos paukščių nuotraukos)
Iš visų migruojančių paukščių,
Valo dirbamą žemę nuo kirminų,
Šokinėja pirmyn ir atgal per dirbamą žemę,
Ir paukščio vardas yra... (Rook)

Mėlyname danguje pasigirsta balsas
Tai tarsi mažas varpelis.
(leviukas)


Ant stulpo yra laimingas namas
Su mažu apvaliu langeliu.
Kad vaikai užmigtų
Namas dreba vėjyje.
Tėvas dainuoja verandoje -
Jis yra ir pilotas, ir dainininkas.
(varnėnas)


Kas be natų ir be vamzdžio
Jis gamina trilius geriausiai,
Balsingesnis, švelnesnis?
Kas tai?... (lakštingala)


Šauniai padirbėta! Pažįsti daug paukščių!
Pažiūrėkite į plakatą.
-Įvardink paukščių kūno dalis? (Galva, akys, snapas, kūnas, letenos, sparnai, plunksnos)
- Kuo jie skiriasi vienas nuo kito?
(Sparnų dydis, spalva, forma, dydis)
- Kur gyvena paukščiai? (Tuobėse jie stato lizdus)
– Kodėl reikia saugoti paukščius?

Mokytojo pasakojimas apie paukščius:
(lydimas skaidrės)
Žemėje yra daug paukščių. Yra paukščių, kurie yra labai dideli, o kiti yra labai maži. Yra paukščių, kurie gali skristi virš debesų, ir yra tokių, kurie negali gyventi nei miške, nei stepėje. Jie gyvena tik dykumoje arba kalnuose. O kiti – tik pajūryje. Yra plėšriųjų paukščių, kurie minta smulkiais graužikais ar žuvimis. Yra paukščių, kurie minta tik uogomis ir sėklomis. Paukščiai įsikuria įdubose, kiti lizdus stato ant žemės, ant medžių ir krūmų šakų. Paukščių lizduose yra jauniklių, tačiau jaunikliai taip pat skiriasi.

Žaidimas: „Jei…“
Vaikinai, jei nebūtų paukščių, kas būtų.

Konkursas „Paukščiai atkeliavo“
Dabar išvardinsiu paukščius, bet jei dar ką nors išgirsite, suplokite rankomis.
-Atvyko paukščiai: balandžiai, zylės, gandrai, varnos, musės ir snapeliai.
-Atvyko paukščiai: balandžiai, zylės, gandrai, varnos, žandikauliai, makaronai.
– Atskrido paukščiai: balandžiai, kiaunės, žiobriai, riešutai, snapeliai.
-Atskrido paukščiai: balandžiai, zylės, žiobriai, šlakiai, gandrai, gegutės, net pelėdos - pelėdos, gulbės, starkiai...
Sėkmės jums visiems!
Pirštų gimnastika „Migruojantys paukščiai“.

Tili - tili, tili - tili
Paukščiai atskrido iš pietų.
Pas mus atskrido voverė Pakaitomis sulenkite abiejų rankų pirštus, pradedant nuo
Pilka plunksna. kairės rankos mažasis pirštas.
Larkas, lakštingala
Mes skubėjome: kas greitesnis?
Garnys, gulbė, antis, greitoji,
Gandras, kregždė ir kailis -

Visi grįžo, atvyko, Sukryžiuokite nykščius, mojuokite delnais.

Paukščiai pradėjo garsiai giedoti. Naudodami rodomąjį pirštą ir nykštį mėgdžiokite paukščio giedojimą.

Vaikinai, atspėk mįslę:
Esu judrus, lengvasparnis,
Uodega išsišakojusi, kaip šakutė.
Jei skrendu žemai
Tai reiškia, kad lietus kažkur netoliese. (Martinas)


Kas slypi šioje gražioje dėžutėje? Įdomu, kas ten?
(Atviras)
Žiūrėk. Koks čia paukštis?
(Martinas)
Klausyk eilėraščio.
„Kregždė“ Aleksejus Pleščejevas

Žolė tampa žalia
Saulė šviečia;
Nurykite su spyruokle
Skrenda link mūsų baldakimu.

Su ja saulė gražesnė
O pavasaris mielesnis...
Čiupkite iš kelio
Sveikiname mus netrukus!

Aš tau duosiu grūdų;
Ir tu dainuoji dainą
Kas iš tolimų šalių
Atsinešiau su savimi.

Praktinis darbų atlikimas:
Pažiūrėkite, kokių įrankių reikia darbui atlikti?
(žirklės)
-Kaip reikia dirbti su žirklėmis?
1. Nepalikite jų atvirų.
2. Perduokite vienas kitam tik žiedus.

Dvi juostelės, ilgos ir trumpos, du skirtingų dydžių ovalai, detalė snapui, akims, sparnams.
1. Paimkite didelį ovalą ir priklijuokite jį prie ilgos juostelės, arčiau krašto
2. Paimkite nedidelį ovalą ir priklijuokite prie trumpos juostelės, arčiau krašto.


3. Tada suklijuokite juostelių galus taip, kad ilgoji juostelė sudarytų lašelio formą, o trumpoji – žiedą.


4. Suklijuokite dalis.


5. Ant uodegos darome trikampę išpjovą.
6. Klijai ant akių, snapo, sparnų.



Atspindys:
Vaikinai, paimkite savo paukščius į rankas, parodykite juos vieni kitiems, pažiūrėkite į juos.
– Ar jums patiko kurti dizainą? (Taip)

Yra daug įvairių popieriaus amatų rūšių, nes ne veltui jis laikomas universalia medžiaga. Pavyzdžiui, galite papuošti interjerą miela kregždutė, kurią pasigaminote patys. Vaikams tikrai labai patiks. Beje, su jais galite sukurti įvairius įdomius popierinius darbelius – tai padės juos sudominti ir įtraukti į kūrybinį procesą. Be to, tokia veikla puikiai lavina smulkiąją rankų motoriką.

Ko reikia norint sukurti popierinę kregždę?

Jums reikės juodai balto, taip pat raudonos spalvos popieriaus, raštinės reikmenų arba PVA klijų ir segiklio su žirklėmis.

Patarimas

Prieš pradėdami dirbti, atidžiai išstudijuokite, ką turite daryti ir kokia tvarka. Taip apsisaugosite nuo galimų klaidų.

Trimatės popierinės kregždės kūrimo seka

Pirmiausia iš spalvoto popieriaus reikės iškirpti visas detales – pavyzdžiui, korpusą, ruošinį galvai ir sparnams. Kaip pasirinktis, galima naudoti paruoštą šabloną, pavyzdžiui, paimtą iš interneto, arba nubrėžti visus dalių kontūrus rankiniu būdu. Paprašykite savo vaikų piešti - jiems tikrai patiks ši idėja. Dabar reikia paimti nedidelę juodo popieriaus juostelę – iš jos padarysite kregždės galvą. Jis turėtų būti sulankstytas į žiedą ir pritvirtintas segtuku. O didelė juodo audinio juostelė yra ruošinys paukščio kūnui. Būtinai pasirūpinkite išsišakojusia uodega. Juostelę reikia perlenkti per pusę ir susegti segtuku. Po to prie vadinamosios kregždės kūno ir galvos priklijuojami „penių priekiai“. Jie turi būti pagaminti iš balto popieriaus. Stenkitės nemaišyti – trumpesnę dalį klijuojame prie galvos, o ilgesnę tvirtiname prie korpuso. Kai klijai visiškai išdžiūsta, galite prijungti galvą prie paukščio kūno. Tai daroma ir su klijais, ir su segtuku.

Sparnai

Kitas trimatės popieriaus kregždutės gamybos žingsnis bus sparnų klijavimas prie kūno. Tada turėsite papuošti kregždės galvą, ypač klijais ant jos akių. Juos galima įsigyti bet kurioje siuvimo reikmenimis prekiaujančioje parduotuvėje arba tiesiog pagaminti iš baltų popieriaus apskritimų, ant kurių klijuojami maži juodi apskritimai. Po to belieka priklijuoti paukščio snapą. Norėdami tai padaryti, paimkime vienintelę likusią nepanaudotą dalį - raudono popieriaus lapą. Padarykime iš jo kažką panašaus į rombą ir perlenkime per pusę. Kitas, jums reikia klijuoti jį prie paukščio galvos.


Kregždelę galite pasidaryti kitaip – ​​nenaudodami klijų ir segiklio. Mes kalbame apie origami techniką. Tai vidutinio sunkumo figūra. Norėdami jį sukurti, iš popieriaus iškirpkite kvadratą. Po to sulenkite lapą įstrižai ir vėl išilgai vertikalios ašies. Tada reikia ištiesinti viršutinį trikampį, paverčiant jį kvadratu. Tada apverskite lapą ir meskite trikampį į dešinę. Tada ištiesinkite kampą į kvadratą. Viršutinį šoninių kampų sluoksnį sulenkite link vidurio ir sulenkite atgal. Tada reikia išskleisti viršutinį sluoksnį aukštyn išilgai lenkimo linijų. Apverskite formą ir padarykite lenkimus link vidurio. Sulenkite viršutinį sluoksnį aukštyn išilgai lenkimo linijų. Tada viršutinio sluoksnio šoninius kampus reikia sulenkti link vidurio, o po to figūrą reikia dar kartą apversti.


Tada sulenkite viršutinio sluoksnio šoninius kampus, kad jie "žiūrėtų" į vidurį. Apverskite sektorius ir sulenkite viršutinius kampus į vidų. Viršutinį sluoksnį reikia sulenkti taip, kad gautumėte "žingsnį". Viršutinis kampas turi būti sulenktas taip, kad jis šiek tiek išsikištų. Tada apverskite gautą struktūrą ir nupjaukite uodegą. Tada uodegos galiukai turi būti šiek tiek atitraukti vienas nuo kito, kad ji būtų išsišakojusi. Viskas – jūsų origami kregždė yra paruošta. Jei nesate susipažinę su šia popieriaus technika, geriau vadovaukitės nuosekliomis instrukcijomis su paveikslėliais.


Išvada:

Kregždė yra mielas ir gerai žinomas paukštis. Vaikams tikrai bus įdomu pasidaryti jį iš popieriaus papuošti kambarį ar žaisti. Be to, procesas visai nesudėtingas, o atvirkščiai – smagus ir jaudinantis. Su suaugusiųjų pagalba 5-7 metų vaikai greičiausiai sugebės viską.


Kregždė pagaminta iš popieriaus naudojant origami techniką

Kregždutės gaminimas iš popieriaus

Kaip iš popieriaus pasidaryti kregždę

 

Gali būti naudinga perskaityti: