Socializacijos klasės vidurinė grupė. GCD socializacijai vidurinėje grupėje tema „Tokios skirtingos emocijos“ pamokos planas apie mus supantį pasaulį (vidurinė grupė) šia tema. Grožinės literatūros skaitymas

Tikslas: emociškai teigiamo požiūrio į Rusijos žmonių drabužius formavimas.

Užduotys:

Formuoti pirmines idėjas apie individualius rusiškos tradicinės aprangos atributus (marškiniai, sarafanas, diržas, šalikas, kokoshnikas, batai iš kotelio, veltinio batai, užtrauktukas);

Sužadinti susižavėjimą tautinio kostiumo grožiu ir rusų rankdarbių meistriškumu;

Mokyti praktinio žinių taikymo kalboje, žaidime, darbe, bendravimo veikloje metodų.

Įranga: braunas Kuzya lėlė, vyriškų rusiškų tautinio kostiumo drabužių rinkinys (Kuzyai), teminis albumas "Rusijos tautinis kostiumas", karoliukai, sėkliniai karoliukai, džiovintos uogos, beržo žievė karoliukų gamybai, rūbai su siuvinėjimais ir dekoracijomis lėlei.

Auklėtojas. Vaikinai, šiandien braunis Kuzya vėl kviečia apsilankyti.

Skambant rusų liaudies dainai „Suk, verpstė“, vaikai eina į Kuzą.

Vaikai. Sveiki, Kuzya!

Niekas neatsako.

Sveiki, Kuzya! (Jie sveikinasi garsiau.)

Staiga iš kažkur išgirsti: „Padėk! Pagalba!"

Auklėtojas. Vaikinai, atrodo, kad tai pusbrolio balsas. Kuzya, kur tu!?

Vaikai ir mokytojas pradeda jo ieškoti. Jie atidaro skrynią, Kuzya sėdi ten, vilkėdamas sarafaną.

Kuzya, ką tu čia veiki? Kodėl vilkėjai sarafaną?

Kuzya. Alyonushka pakvietė mane aplankyti šiandien yra jos gimtadienis. Norėjau gražiai apsirengti. Galvojau, galvojau ir prisiminiau, kad kai močiutė susiruošia į svečius, ji visada apsivelka sarafaną. Tik aš įsipainiojau į jį ir todėl negaliu išlipti iš krūtinės. Padėk man, prašau!

Mokytojas išima Kuzya iš krūtinės.

Auklėtojas. Kuzya, tu esi berniukas! Vaikinai, ar berniukai ir vyrai dėvi sarafanus?

Vaikai. Nr.

Auklėtojas. Kokius drabužius senovėje dėvėjo vyrai Rusijoje?

Vaikai. Marškiniai su diržu ir uostais.

Auklėtojas. Tiesa, vyrai dėvėjo marškinius ir portages. Drabužiai buvo surišti diržu. Ant kojų vyrai avėjo batus ar batus.

Mokytojo pasakojimą lydi iliustracijų, vaizduojančių vyrišką rusų liaudies kostiumą, paroda.

Ką dėvėjo moterys?

Vaikai. Moterys dėvėjo ilgus marškinius, ant kurių dėvėjo sarafaną.

Kuzya. Ant marškinių apsivilkau sarafaną.

Auklėtojas. Ne, Kuzya, moterys turėjo visiškai skirtingus marškinius: ilgus, o sarafanai taip pat buvo ilgi, siekiantys grindis, kad būtų šilta. Ant galvos yra skara, kokoshnikas. Moterys ant kojų avėjo batus.

Mokytojo pasakojimą lydi iliustracijų, vaizduojančių moterų rusų liaudies kostiumą, paroda.

Štai močiutės krūtinėje daug įvairių drabužių, skirtų tiek vyrams, tiek moterims. Būna šventinis, yra ir kasdieninis. Išeiginius drabužius žmonės puošdavo siuvinėjimais. Rankovės, apykaklės ir diržai buvo išsiuvinėti raštais. Moterys turi karoliukus ant kokoshniko. Tokios buvo amatininkės ir siuvėjos!

Mokytojo pasakojimą lydi drabužių demonstravimas arba iliustracijos, vaizduojančios kasdienius ir šventinius Rusijos žmonių drabužius.

Kuzya, vaikinai ir aš padėsime tau apsirengti. Štai jūsų šventiniai marškiniai ir uostai! (Uždeda juos Kuzya.) Marškinius perrišime gražiais raštais išsiuvinėtu diržu! Mes jums ant kojų užmaukite batus. Pažiūrėk, kokia protinga ir graži tapai!

Kuzya apžiūri save veidrodyje.

Kuzya. Bet aš negaliu eiti gatve žiemą su tokiais drabužiais, man bus šalta! Ką rusai dėvėjo šilumai?

Vaikai. Užtrauktukai, veltiniai batai.

Auklėtojas. Teisingai, vaikinai, žiemą vyrai ir moterys avėjo užtrauktukus, kad sušiltų, o ant kojų – veltiniai.

Mokytojo pasakojimą lydi iliustracijų demonstravimas, vaizduojantis Rusijos žmonių drabužius, kuriuos vilkėjo žiemą.

Mokytojas užsideda Kuzya užtrauktuką, kepurę ir veltinius batus.

Vaikinai, čia turime daug lėlių, jos taip pat nori eiti į Alyonuškos gimtadienį. Padėkime jiems apsirengti!?

Didaktinis žaidimas „Suknelė Maša rusų tautiniu kostiumu“

Kiekvienas vaikas savo lėlytę apsivelka elegantiškais šventiniais drabužėliais su siuvinėjimais, papuošalais: karoliukais, auskarais. Mokytojui pasiūlius, perskaitykite eilėraštį:

Ak, tari, tari, tari,

Nupirksiu Mašai gintaro.

Liks pinigų -

Nupirksiu Masha auskarus.

Liks nikelio -

Nupirksiu Mašai batus.

Liks centai -

Aš nupirksiu Mašai šaukštus.

Liks pusė pusės -

Nupirksiu Mašai pagalves.

Kuzya. Kokius gražius karoliukus turi Maša, noriu juos padovanoti Alyonuškai gimtadienio proga.

Auklėtojas. Vaikinai, ką turėtume daryti, kaip galime padėti Kuzai? Kur galiu gauti karoliukų?

Vaikai. Pirkite, pieškite, gaminkite patys.

Auklėtojas. Turiu įvairių karoliukų, džiovintų uogų, beržo žievės, rinkime iš jų karoliukus Alyonuškai. Ir Kuzya juos jai duos.

Vaikai verda karoliukus.

Kuzya. Ačiū vaikinai! Viso gero!

GCD apie socialinį ir komunikacinį vystymąsi.

Vidutinis amžius.

Tema: „Vaikinai, gyvenkime kartu!

Tikslas: Išmokyti vaikus analizuoti kivirčų priežastis; toliau mokytis atpažinti emocijas ir jas perteikti žodžiu ir neverbališkai; ugdyti gebėjimą savarankiškai reguliuoti tarpasmeninius konfliktus (sutarti, atsiprašyti, nusileisti).

Užduotys:

1. Ugdyti vaikų gebėjimą rasti būdų, kaip išspręsti ginčus, pavyzdžiais parodyti, kaip išspręsti problemą.

2. Puoselėkite draugiškumo, savitarpio pagalbos ir tarpusavio supratimo jausmus.

3. Formuoti vaikuose vertinamąjį požiūrį į supančią tikrovę ir individualias dorovines savybes.

4. Ugdykite dialoginę kalbą, intonacijos išraiškingumą, formuokite teigiamą emocinį vaikų požiūrį iš susitikimo su mėgstamais pasakų personažais.

Demonstracinė medžiaga: Lėlių teatras, krepšys.

Dalomoji medžiaga: paveikslėliai – jaustukai, akmenukai, širdelės, pelės ir meškos paveikslėliai.

Pamokos eiga:

Į grupę įtraukiami vaikai su mokytoja.

Aš: Kažko sugalvojo

Paprasta ir išmintinga

Susitikime pasisveikinkite: „Labas rytas“

Labas rytas ir saulei, ir paukščiams

Labas rytas besišypsantiems veidams,

Ir visi tampa malonūs ir pasitikintys

Tegul labas rytas tęsiasi iki vakaro!

Vaikinai, pažiūrėkite, kiek turime svečių.

Pasisveikinkime su jais.

VAIKAI: Sveiki!

Aš: Vaikinai, kaip kitaip galite pasisveikinti?

Vaikai: žodžiai, mimika, paspausti ranką.

Aš: Eime pas svečius ir paspaudžiame jiems ranką.

Vaikinai, ar jautėte, kad mūsų svečiai turi šiltus delnus?

Vaikai: Taip, mes tai pajutome.

Aš: Ar žinai kodėl?

Vaikai: Kodėl?

Aš: Nes mūsų svečiai malonūs ir dalijasi savo šiluma.

Iš grupės pasigirsta garsus verksmas.

Aš: Pažiūrėk kas tai? (prieiti prie ekrano)

Vaikai: pelė.

Aš: Pele, kodėl tu verki? Kas tau atsitiko?

Pelė: vaikščiojau kieme ir nusprendžiau pastatyti sniego senį, o tada atėjo lokys ir jį sulaužė.

Aš: Taip, pele, tai tikrai bėda. Vaikinai, pasakykite man, ar lokys padarė gerą dalyką?

Vaikai: Ne.

Aš: Pelyte, mūsų vaikinai niekada nesiginčija, nes jie moka derėtis.

Vaikinai, mums reikia kažkaip juos sutaikyti. Kviečiu pažaisti žaidimą „Susitaikymo krepšys“. Kiekvienas iš jūsų pasiims po akmenuką ir, prieš įmesdamas į krepšį, pasakyk gerą, mandagų žodį.

(Vaikai ima akmenukus ir sako žodžius).

Aš: Gerai padaryta! Padovanokime šį maišelį savo pelei, kad ji nusiramintų. Pele, prašau paimk maišelį.

Pelė: Ačiū, vaikinai.

Aš: Vaikinai, kaip manote, kam reikėtų pasakyti gerus žodžius?

Vaikai: malonūs, besišypsantys, linksmi, linksmi.

Aš: Teisingai! Žiūrėk, ant stalo yra nuotraukos. Išsirinkime su jumis tas korteles, kuriose rodomi tik malonūs ir linksmi veidai. (vaikai prieina prie stalo)

Aš: Gerai padaryta, padovanokime šias korteles pelei ir meškiukui, kad jie dažniau į jas žiūrėtų, šypsotųsi ir mus prisimintų.

Pelė ir lokys: Ačiū, vaikinai.

Aš: Kaip kitaip gali susitaikyti, jei draugai staiga susikivirčija? Kaip tu ir aš paprastai taikosi?

Vaikai: Mes pasakojame istoriją „mirilka“.

Aš: Parodykime pelę ir nešiokim savo mažą pasaulėlį. Ir tu kartoji po mūsų.

(Vaikai stovi poromis, laikosi už rankų ir sako „Mirilka“)

Nebereikia kovoti

Taika ir draugystė, taika ir draugystė.

Mes su tavimi draugausime,

Brangink mūsų draugystę.

Ramybė, ramybė amžinai,

Ginčas, ginčas - niekada!

Aš: Žiūrėk vaikinai, lokys ir pelė susitaikė ir tapo draugais.

Vaikinai, aš žinau dar vieną naują žaidimą, jis vadinasi "GERAS - BLOGIS". Norite žaisti?

Aš: Vardinsiu gerus ir blogus darbus. Jei poelgis geras, tada ploji rankomis. Ir jei šis poelgis yra blogas, tada jūs mojysite pirštu ir trypsite kojomis.

Berniukas sužalojo mergaitę.

Vaikinai visi žaidžia kartu.

Mergina savo vietos autobuse močiutei neužleido.

Berniukai kovoja.

Mergina žaislų neduoda.

Berniukas trypia gėles.

Vaikinai lesino paukščius duona.

Mokytojas atkreipia vaikus į tai, kad pelė ir meška žaidžia kartu su vaikais.

Aš: Žiūrėkite, vaikinai, mūsų draugams taip pat patiko šis žaidimas.

Meška ir pelė: Ačiū, vaikinai, kad susitaikote su mumis, dabar mes niekada daugiau nesiginčysime.

Meškiukas ir pelė: turime tau dovaną.

Vaikai: Ačiū.

Pamokos santrauka:

Ką mes šiandien veikėme?

Kas tau patiko labiausiai?

Ką išmokysite daryti gerus darbus namuose?

Aš: Puiku, vaikinai, dabar laikas atsisveikinti. Viso gero!

Programos turinys:

Švietimas:

Išmokite perteikti jausmus meiliais, maloniais žodžiais. Formuoti teigiamą požiūrį į bendraamžius 5-6 metų vaikams.

Švietimas:

Ugdykite gebėjimą klausytis ir suprasti kitus, gebėjimą bendradarbiauti ir bendrauti vieniems su kitais.

Švietimas:

Ugdykite draugiškų santykių poreikį, pasitikėjimo ir sanglaudos jausmą.

Pagerinti gebėjimą gramatiškai taisyklingai ir tiksliai reikšti savo mintis.

Medžiaga ir įranga:

Magnetofonas su įrašu;

Tamsių spalvų kamuoliukų rinkinys su užduotimis;

Gėlių žiedlapiai;

Nuotraukos su gerais ir blogais darbais;

Piktogramos su emocijomis;

Preliminarus darbas:

Pokalbis. Piktogramos įklijavimas. Žaidimas „Padovanok draugui šypseną“. Užsiėmimų ciklo „Aš ir kiti“ vedimas.

Pamokos trukmė: 20-25 min

Aiškinamasis raštas

Norint suformuoti teigiamą požiūrį į save, į jį supantį pasaulį, į bendravimą su kitais vaikais, vaikui reikia savo praktinės bendradarbiavimo patirties, leidžiančios pajusti, kaip, atsižvelgiant į jo interesus, pasiekti jam svarbių tikslų. kitų vaikų. Bendruose veiksmuose patyręs džiaugsmą ir vienybę, vaikas sieks bendravimo, pažadindamas šiuos jausmus kituose.

Pagrindinė užduotis – sukurti tam tikrą atmosferą, „bendradarbiavimo erdvę“, kurios įtakoje vaikai atranda partnerį, jaučia tarpusavio supratimo ir bendro rezultato bendroje veikloje džiaugsmą.

Žaidimo su taisyklėmis procese žadiname vaikuose santarvės jausmą ir grupės sėkmės potyrį dėl koordinuotų veiksmų. Per problemines žaidimo situacijas skatiname vaikus parodyti pasitikėjimą veiksmais, nuo kurių priklauso bendras rezultatas.

Įgydamas teigiamos patirties susitarti dėl bendro reikalo, išsaugant galimybę išsakyti savo nuomonę, vaikas tampa emociškai aktyvus ir noriai bendrauja su bendraamžiais. Išmoksta užmegzti ir palaikyti ryšius su įvairių kategorijų žmonėmis, gebėti veikti komandoje, domėtis ir motyvuoti kitus veikla.

Pamokos eiga

Auklėtojas : Pirmiausia sveikinsime savo svečius „Sveiki!

"Sveiki!" - geras, malonus žodis. Ir tai pasakę linkime žmogui sveikatos. Kad ir kur atvyktumėte, aplankyti draugų, į darželį, parduotuvę ar susitikti su pažįstamu žmogumi, pirmiausia turite pasakyti mandagų žodį „Labas! Kaip kitaip galite vienas kitą pasveikinti? „Labas rytas!“, „Laba diena!“, „Labas vakaras!“, o jei sutiksite draugą, galite jam pasakyti: „Labas!

Staigmenos akimirka.

Įrašas prasideda:

„Šiandien įvyko nelaimė. Visi blogi dalykai, spygliai ir žalingi dalykai sprogo ir išsibarstė po darželius. Būkite atsargūs, ten, kur atsiranda šie rutuliukai, įvyksta baisūs pokyčiai. Žmonės tampa pikti, žalingi ir godūs“.

Pedagogas:

Oi, jau baisu, pažiūrėsim, ar tokie blogi rutuliukai link mūsų neatskrido. (Jie eina ir ieško visur, įeina į miegamąjį, susiranda kamuolius ir išneša juos į grupę). Na, vaikinai atskrido tiesiai į mūsų darželį ir nemaloniausia buvo ne bet kam, o mūsų grupei. Ir aš žinau kodėl, jei nori man pasakyti. Nes mūsų grupėje visi vaikinai draugiški, bet nori bartis, visus įžeisti, mokyti visus išdykauti, sėlinti, nemandagiai elgtis. Pažiūrėkite, kokie jie bjaurūs ir kokios tamsios spalvos. (Pažiūrėkite į kamuoliukus). (Pokalbis apie kamuoliukų spalvas)

Siūlau, kad reikia juos gaudyti, kad jie niekada negrįžtų į mus ir kitus darželius. Pradėkime nuo šio kamuoliuko ir pažiūrėkime, kas čia parašyta ir nupiešta.

(Mokytojas prieina ir perskaito užrašą ant pykčio kamuoliuko). Šis kamuolys vadinamas PYKTI.

Jis nori, kad būtume blogi. Ar mes tikrai blogi, parodykime, kokie esame geri?

Žaidimo pratimas „Veidrodis“.

Pedagogas:

Parodysiu tris veido išraiškas.

Ar galite atspėti, kokią veido išraišką rodau? Kokią veido išraišką norėjau tau parodyti?

Vaikai: Blogis.

Pedagogas:

Teisingai, piktas veidas. Visi parodykime piktą veidą.

Pedagogas: O dabar?

Vaikai: Liūdna.

Auklėtojas : Teisingai, liūdna. Dabar tegul kiekvienas iš jūsų daro liūdną veidą.

Auklėtojas : rodomas trečiasis asmuo. Kuris? Trečias žmogus džiaugiasi. Norėdami tai padaryti, nusišypsokime plačiai ir pažiūrėkime į veidrodį. Pabandykime dar kartą: liūdna, pikta, laiminga. Dabar paimkite veidrodžius ir paeiliui parodykite skirtingus veidus. Kuris veidas tau patiko labiausiai?

Vaikai: Teisingai – laimingas.

Pedagogas: Pažiūrėkite, kas atsitiks su kamuoliuku, jis ištuštėja. (Kamuolis ištuštėjo)

Mokytojas su vaikais artėja prie antrojo kamuoliuko (RUBER)

Auklėtojas : Šis kamuolys nori, kad išmoktume būti grubūs.

Auklėtojas b: Vaikinai, ar manote, kad kam nors patinka nemandagūs, netinkamo elgesio žmonės?

Vaikai: Man tai nepatinka.

Auklėtojas : Teisingai, visuomenėje reikia mokėti elgtis ir mandagiai kreiptis į kitus žmones. Siūlau sustoti ratu ir žaisti žaidimą. "Saldus niekas"

Vaikai kviečiami mesti vieni kitiems kamuoliuką, pasakyti gerą, mandagų žodį ir perduoti kitam vaikui. Nuo malonių, meilių žodžių RUDE balionas išsikrauna.

Mokytojas su vaikais artėja prie trečiojo rutulio (KETVIRČIO)

Auklėtojas : Šis kamuolys nori tarp mūsų ginčytis. Vaikinai, ar tu ir aš norime gyventi kivirčuose?

Vaikai: Ne, mes nenorime.

Auklėtojas : Taip, vaikinai. Jis labai stipriai ginčijasi.

Auklėtojas . Ir prašau atsakyti man į šį klausimą: ar esate draugiški vaikinai?

Vaikai.

Auklėtojas Draugiškas!

Vaikai. Jie nesiginčija, nesidalija žaislais ir nesako vienas kitam gerų žodžių bei komplimentų. Jie linki vienas kitam laimės, gėrio, sveikatos. Puiku, ir žiūrėk, šis balionas taip pat ištuštėja.

Mokytojas su vaikais artėja prie ketvirtojo kamuolio (HARM)

Auklėtojas : Šis kamuolys nori, kad mes išdyktume.

Mokytojas atveda vaikus prie stalo, ant kurio yra paveikslėliai su skirtingais veiksmais. Pažiūrėkite, čia yra skirtingų nuotraukų, su skirtingais veiksmais, ir yra du namai. Tinkamuose namuose įdėkime gerų darbų nuotraukas. O kairiajame name – nuotraukos su blogais darbais

Auklėtojas : Parodykime šiems piktiems, žalingiems žmonėms gerų darbų nuotraukas. Tačiau būti išdykusiems yra negražu ir neteisinga.

Vaikai pasakoja, kodėl taip nusprendė, kodėl pasirinko būtent šį paveikslą. Mokytojas individualiai giria vaikus, žavisi vaikų siūlomais įdomiais variantais, palaiko juos, rodo susidomėjimą, suaktyvina vaikų protinę veiklą papildomų klausimų pagalba. Kamuolys ištuštėja.

Mokytojas su vaikais artėja prie penktojo kamuoliuko (LIŪDUS, LIŪDĖS)

Pedagogas: - Šis kamuolys nori, kad būtume liūdni ir verkti. Siūlau pasirinkti piktogramą iš įvairių emocijų, paruoštų iš anksto.

Žaidimas "Kas nusiteikęs"

(Vaikai pasirenka piktogramą su jiems patinkančia veido išraiška, paaiškina.). Kamuolys ištuštėja.

Auklėtojas : Vaikinai, žiūrėk, visi balionai sprogo iš pykčio. Kadangi visi esame draugiški, mandagūs, geri, išauklėti vaikai, mokame žaisti vieni su kitais, kartu spręsti problemas. Siūlau juos visus surinkti ir sudėti į stiklainį, kad daugiau nebeskraidytų.

Vaikai visus blogus daiktus surenka į stiklainį. Žaidimo pratimas „Stebuklingas stiklainis“.

Pedagogas: Puiku, surinkome visus blogiukus ir blogiukus ir uždarome stiklainį. Ar atidarysim?

Vaikai: Ne!

Auklėtojas : Kuo daugiau gerumo pasaulyje, tuo laimingesni tu ir aš.

Kviečiu visus į finalinį žaidimą. Žaidimo pratimas „Šypsena“.

Pedagogas: Stovėjome ratu, pirmiausia prisiminkime, apie ką šiandien kalbėjome, kokie baliai mus aplankė, ......

Dabar šypsokimės vieni kitiems, o aš siūlau sukurti plačią šypseną iš rato ir padovanoti ją savo svečiams. JIE STOVIA PUSRATU.

Vosp . Ką mes gavome?

Vaikai: šypsokis.

Auklėtojas : Pažvelkime į savo svečius, padėkime, kad atėjote pas mus ir padovanokime šypseną, kad iki kito susitikimo tai sušildytų jų širdis šiluma ir gerumu. O dabar siūlau išsirinkti vieną bet kokios spalvos pieštuką, ši spalva parodys nuotaiką ir nupieš ja ant stalo gulinčią gėlę. O kol tu spalvinsi, aš tau grosiu dainą apie draugystę.

Literatūra:

1. Alyabyeva E. A. Moraliniai ir estetiniai pokalbiai ir žaidimai su ikimokyklinukais. M., 2004 m.

2. Bezrukikh M. M. Socialinio pasitikėjimo ugdymas ikimokyklinio amžiaus vaikams: vadovas ikimokyklinio ugdymo mokytojams. Institucijos. – M.: Humanit. Red. VLADOS centras, 2003. -224 p.

3. Krasnova S.G. Ikimokyklinio amžiaus vaikų psichinės būsenos ir socialinis bei asmeninis vystymasis: Ugdomasis ir metodinis vadovas. – Čeboksarai: „Naujas laikas“, 2008. – 104 p.

4. Minaeva V. M. Ikimokyklinio amžiaus vaikų emocijų ugdymas. Klasės. Žaidimai. Vadovas praktiniams ikimokyklinių įstaigų darbuotojams. – M.:ARKTI, 2009. -48 p.

5. Ukhova I. Šeima – raktas į laimę // Ikimokyklinio ugdymo žurnalas. 2010. Nr.9.

Maskvos švietimo departamentas

Pietų rajono švietimo skyrius

Valstybinė biudžetinė švietimo įstaiga

Nadeždos Ruševos vardu pavadinta mokykla Nr.1466

DARYK „Kolibri“

Atvira integruota pamoka vidurinėje grupėje Nr.3

Pedagogas: Lunyakina SN.

Socialinis ir komunikacinis tobulėjimas.

Bendravimo ugdymas, dorinis ugdymas“

„Gerumo pasaulyje“

Maskva 2015 m


Tikslas. Vyresniojo ikimokyklinio amžiaus vaikų bendravimo įgūdžių ugdymas.

Užduotys

Programos turinys.

· Plėsti ir gilinti vaikų idėjas apie draugišką požiūrį į aplinkinius žmones. Skatinkite išreikšti užuojautą ir empatiją šeimai ir draugams.

Medžiagos ir įranga.

· Siuntų dėžė su Snieguolės laišku ir vaizdo kamera viduje;

· Popieriaus lapas su centru gėlei, žiedlapiams

· Flomastinis rašiklis

Preliminarus darbas: skaitant pasaką „Snieguolė ir septyni nykštukai“.

Pamokos eiga

1. Pasisveikinimo ritualas.

Mokytoja ir vaikai (kartu):

Sveika, auksine saule!

Sveiki, mėlynas dangus!

Sveiki, laisvas vėjelis!

Sveikas, stiprus ąžuolas!

Mes gyvename savo gimtojoje žemėje,

Sveikinu jus visus!

2. Pagrindinė dalis.

3. Žaidimas „Atidžiai klausyk!

4.Siurprizų akimirka.

(ant dėžutės yra grąžinimo adresas: Lesnaya Polyana, iš Snieguolės)

Ar žinai, kas yra Snieguolė? (Taip)

Iš kokios ji pasakos? (Snieguolė ir septyni nykštukai)

Įdomu, kas viduje? (vaikai kartu su mokytoja atidaro dėžutę ir randa joje laišką su vaizdo kamera).

Kas tai yra? (laiškas, fotoaparatas)

« Sveiki bičiuliai! Visi mano draugai nykštukai ginčijosi tarpusavyje. Jie nebenori būti draugais. Aš nežinau ką daryti. Padėkite jiems susitaikyti, prašau!

Snieguolei reikia pagalbos. Ar padėsime jai, vaikinai? (Taip)

Vaikinai, aš nesuprantu, kam reikalinga vaizdo kamera? (norėdamas ką nors užsirašyti.)

Kaip manote, ką įrašysime? (Kaip mes žaidžiame kartu ir nesiginčijame)

Atsisėskite ant kėdžių, o aš paprašysiu vieno iš svečių mums padėti ir viską nufilmuoti vaizdo įraše. (Mokytojas paduoda vaizdo kamerą.)

5. Pokalbis tema "Kas yra draugystė?"

Ar jūs, vaikinai, draugiški? (Taip)

6. Pratimas „Draugas draugui“.

Nuo ausies iki ausies;

nosis į nosį;

kakta iki kaktos;

kelio iki kelio;

alkūnė iki alkūnės;

nugara į nugarą;

7. Fizinis lavinimas

Dabar pailsėsime ir apšilsime

Kartą - pakilk, ištempk,

Du - pasilenk, išsitiesk,

Trys - plojimai,

trys plojimai

Trys galvos linktelėjimai.

Keturios - rankos platesnės,

Penki - mojuokite rankomis,

Šeši – atsisėskite ramiai.

8 .Kolektyvinis darbas „Gerų žodžių gėlė“.

Vaikinai, dabar mes pagaminsime gerų žodžių gėlę ir išsiųsime ją miško nykštukams ir Snieguolei. Kad jie žiūrėtų į jį, perskaitytų mūsų žodžius ir susitaikytų.

Kiekvienas vaikas gauna gėlės žiedlapį. Pranešėjas kalba

Pasėdėkime ramiai

Ir mes padarysime gėlę

Paimkite žiedlapį

Pasakyk gerą žodį

Ir pritvirtinkite prie vidurio

Vaikai prieina prie mokytojo ir pasako gerą žodį, mokytojas jį užrašo ant žiedlapio ir padeda priklijuoti prie vatmano popieriaus vidurio.

10. Santrauka.

Kokią gražią gėlę turime, ar manote, kad nykštukai susitaikys, kai peržiūrės vaizdo įrašą ir gaus mūsų stebuklingą gėlę? Kaip manote, kas jiems bus ypač įdomu? (vaikų atsakymai)

11. Užklijuokite kasetę su vaizdo įrašu į siuntinį ir nusiųskite Snieguolei.

O dabar, vaikinai, paimsime vaizdo kamerą ir nusiųsime ją nykštukams, leisime jiems pamatyti, kokie mes draugiški vaikinai, taip pat išmoksime draugauti ir konkuruoti.

12. Atsisveikinimo ritualas:"Šypsena"

Vaikai sustoja ratu, padeda vienas kitam rankas ant pečių ir sako draugiškų vaikų šūkį: „Upė prasideda upeliu, o draugystė prasideda nuo šypsenos“.

Apsidairykite, šypsokitės, apsikabinkite, eikite skirtingais keliais.

Vidutinio ikimokyklinio amžiaus vaikų bendravimo įgūdžių ugdymas.

1. Praturtinkite naujomis žiniomis ir bendravimo be konfliktų įgūdžiais.

2. Ugdykite bendravimo įgūdžius, draugiškus vaikų santykius, gebėjimą derėtis ir ateiti į pagalbą, pozityvų socialinį elgesį.

3. Ugdyti moralinius vaiko asmenybės pagrindus formuojant idėjas apie draugystę.

Programos turinys.

· Stiprinti taisyklingą vaikų tarimą, stebėti išsamius atsakymus ir aktyvinti būdvardžius kalboje.

· Prisidėti prie vaikų kolektyvo vienybės.

· Formuoti palankų grupės psichologinį klimatą.

· Plėsti ir gilinti vaikų supratimą apie draugišką požiūrį į aplinkinius žmones. Skatinkite išreikšti užuojautą ir empatiją šeimai ir draugams.

· Išmokyti vaikus atpažinti, analizuoti ir vertinti elgesį standartų ir pavyzdžių požiūriu.

· Ugdykite norą padėti ir palaikyti kitą žmogų. Puoselėti humanišką požiūrį į šeimą ir draugus.

· Ugdyti moralinės veiksmų pusės suvokimą.

· Empatijos jausmo ugdymas, atsipalaidavimas.

Veiklos rūšys: produktyvi, žaisminga.

Įgyvendinimo forma: lošimas

Medžiagos ir įranga.

· Siuntų dėžė su Snieguolės laišku ir fotoaparatu viduje;

· Popieriaus lakštai su simbolių atvaizdais, žymekliais;

· Klijai, personažai knygos kūrimui.

Parengiamasis darbas: pasakos „Snieguolė ir septyni nykštukai“ skaitymas.

Pamokos eiga

1. Pasisveikinimo ritualas.

Sveiki vaikai! Malonu matyti jus visus sveikus ir geros nuotaikos. Labai noriu, kad visą dieną išliktumėte geros nuotaikos. O dabar sveikinsime ne tik vienas kitą, bet ir mus supantį pasaulį. Pakartokite visus žodžius ir judesius po manęs.

Mokytoja ir vaikai (kartu):

Sveika, auksine saule!

Sveiki, mėlynas dangus!

Sveiki, laisvas vėjelis!

Sveikas, stiprus ąžuolas!

Mes gyvename savo gimtojoje žemėje,

Sveikinu jus visus!

2. Pagrindinė dalis.

Puiku vaikinai! Ar manote, kad mes visi vienodi? Žinoma ne! Nors visi kartu bendraujame ir gyvename šalia, vieni nuo kitų skiriamės charakteriu, svoriu, ūgiu, norais ir dar daugiau. Turime ir bendrų dalykų, kurie mus vienija.

3. Žaidimas „Atidžiai klausyk!

Tai pamatysime dabar. Pažaiskime žaidimą. Aš pasakysiu tau užduotį, o tu į ją atsakysi judesiais.

Ledų mėgėjai, susikibkite rankomis.

Pakelkite rankas tie, kurie mėgsta sportuoti.

Mėgstantys vaikščioti lauke, užsidėkite rankas ant diržo.

Kas mėgsta lankytis, trypkite dešine koja.

Laikykite už rankų tuos, kurie mėgsta animacinius filmus.

Matote, kiek daug mus sieja, kiek mėgstamų veiklų visi turime bendro!

4.Siurprizų akimirka.

Pasigirsta beldimas į duris, jaunesnioji mokytoja atneša siuntų dėžutę ir sako, kad paštininkas atnešė į darželį.

(ant dėžutės yra grąžinimo adresas: Lesnaya Polyana, iš Snieguolės)

Ar žinai, kas yra Snieguolė (taip)

Iš kokios pasakos (Snieguolė ir septyni nykštukai)

Įdomu, kas viduje? (vaikai kartu su mokytoja atidaro dėžutę ir randa joje laišką su fotoaparatu).

Kas tai yra? (laiškas, fotoaparatas)

Atsisėskite ant savo kėdžių, dabar mes tai skaitysime

"Sveiki bičiuliai! Snieguolė tau rašo, aš gyvenu pasakų miške. Visi mano draugai nykštukai ginčijosi tarpusavyje. Jie nebenori būti draugais. Aš nežinau ką daryti. Padėkite jiems susitaikyti, prašau!

Snieguolei reikia pagalbos. Ar mes jai padėsime (taip)

Vaikinai, aš nesuprantu, kam jums reikia fotoaparato? (norėdamas ką nors užsirašyti.)

Kaip manote, ką įrašysime? (Kaip mes žaidžiame kartu ir nesiginčijame)

Atsisėskite ant kėdžių, o aš paprašysiu vieno iš svečių padėti mums ir nufotografuoti. (Mokytojas paduoda kamerą.)

5. Pokalbis tema "Kas yra draugystė?"

Ar jūs, vaikinai, draugiški? (Taip)

Kodėl taip manai? (nes padedame vieni kitiems, rūpinamės, stengiamės vienas kito neįžeisti)

Kur prasideda draugystė? (iš šypsenos, nuo pažįstamo, nuo gero žodžio, nuo bendrų pomėgių ir pan.)

Kokia tavo nuomone yra draugystės spalva? Koks kvapas? (vaikų atsakymai)

Su kuo galima palyginti stiprią draugystę? (su geležimi, akmeniu, grandine, virve, spyna, saule, daina ir kt.)

Žinote, yra net posakių apie draugystę, įdomu, kokie jie?

Vienas už visus ir visi už vieną

Žmogus be draugų yra kaip medis be šaknų.

Draugystė yra kaip stiklas, jei jį sudaužysi, nebegalėsi jo sudėti

Draugystė yra pats brangiausias turtas

Žmogų daro ne drabužiai, o jo geri darbai

Blogai tam, kuris niekam gero nedaro

Draugystė stipri ne per meilikavimą, o per tiesą ir garbę.

Ieškok draugo, bet jei randi, pasirūpink

Padėkite savo draugui visur, nepalikite jo bėdoje

Neturi šimto rublių, bet turi šimtą draugų.

Puiku vaikinai! Turėjome įdomų pokalbį apie draugystę ir draugus.

Jūs daug žinote apie draugystę. Labai norėčiau, kad Nykštukai išgirstų mūsų pokalbį. Prisiminkite, vaikinai, kas gali padėti miško nykštukams (vaikų atsakymai).

Taip, miško nykštukams gali padėti tik draugiški vaikinai. Prisimink tai!

Kiek tu žinai apie draugystę, gerai padaryta. Dabar parodykime, kokie esame draugiški. (vaikai stovi ant kilimo)

6. Pratimas „Draugas draugui“.

Šiame žaidime viską reikia atlikti labai greitai, atidžiai klausytis užduočių.

Kai tik pasakysiu frazę „draugas draugui“, turite susirasti partnerį ir paspausti jam ranką, o tada pasisveikinti su tomis kūno vietomis, kurias pavadinsiu. Kiekvieną kartą, kai sakau „vienas kitam“, turėsite susirasti sau naują partnerį.

Nuo ausies iki ausies;

nosis į nosį;

kakta iki kaktos;

kelio iki kelio;

alkūnė iki alkūnės;

nugara į nugarą;

petys į petį (žaiskite 3-4 kartus, atsisėskite ant kėdžių).

Puiku vaikinai! Patiko? Ar buvo lengva? Kodėl?

Kad būtume draugiški vaikinai, turime nepamiršti kiekvieną rytą pasisveikinti ne tik vaikams, bet ir suaugusiems. Labai norėčiau, kad miško nykštukai pamatytų mūsų žaidimą.

7. Fizinis lavinimas

Atsistokite, vaikai, stovėkite ratu,

Aš esu tavo draugas, o tu esi mano draugas

Tegul Draugystės ratas būna platesnis.

Jūsų draugai stovi ratu

Padovanok jiems šypseną.

Kairėje yra draugas, o dešinėje - draugas

Ir kartu tai yra draugystės ratas,

Paspauskite draugui ranką dešinėje,

Suteik jam savo rankos šilumą.

Truputį pailsėjome, o dabar prašau draugų darbo, laikas mums eiti.

8.Darbas veiklos centruose (meno centras, knygos ir raštingumo centras, teatro veiklos centras).

Teatro veiklos centras

Centre susimaišo visos pasakos, padėkite rasti savo namus.

Meno centras

Ant stalo yra personažų nuotraukos, jums reikės nupiešti jūsų pasirinkto paveikslo draugą, juos užpildysite ir tada išsiųsime nykštukams, kad jie pamatytų mūsų nuotraukas apie draugystę.

Knygos ir raštingumo centras

Knygos ir pažymėjimo centre – knyga apie draugystę, bet jai neužtenka iliustracijų, baigkime ir išsiųsime nykštukams.

Vaikai išsiskirsto į centrus

9. Refleksija.

Skambant tamburinui, vaikai sustoja ratu su savo darbais.

Vaikinai, parodykite vieni kitiems savo darbus, kuriuos padarėte veiklos centruose, o dabar mes juos sudėsime į pakuotę.

Ar pamiršote įdėti ką nors kita? Žinoma, fotoaparatas.

Įdėsime fotoaparatą į pakuotę ir išsiųsime nykštukams, leisime jiems pamatyti, kokie draugiški vaikinai, taip pat išmoksime draugauti ir konkuruoti.

Eilėraštis iš vaikų

Visi mes draugiški vaikinai

Mes esame ikimokyklinio amžiaus vaikai

Mes nieko neįžeidžiame

Mes žinome, kaip jis rūpinasi

Nieko nepaliksime bėdoje

Mes neatimsime, mes paprašysime

Tegul visiems būna gerai

Bus džiugu ir lengva!

Edukacinio užsiėmimo apie socialinį ir komunikacinį vystymąsi „Vaidiname pasaką“ santrauka. Rusų liaudies pasaka „Žąsys – gulbės“ vidurinėje grupėje.

Tikslas: Sudaryti sąlygas vaikams ugdyti gebėjimą vertinti pasakų personažų veiksmus, suteikti vaikams galimybę atlikti personažų vaidmenį ir jausti emocijas.

Užduotys: Švietimas: mokyti kūrybiškai spręsti problemas, vertinti pasakų veikėjų veiksmus, suteikti vaikams galimybę atlikti personažų vaidmenį ir jausti emocijas. Padėkite savo vaikui atskleisti savo kūrybinį potencialą.
Švietimas: ugdyti išraiškingą kalbą, valingą dėmesį, vaizduotę. Sužadinti susidomėjimą rusiškomis tradicijomis (pagalba kaimynams, pagarba vyresniems, noras ateiti į pagalbą).
Švietimas: ugdyti atsakomybės už pavestą užduotį jausmą, gerumą, drąsą, pasitikėjimą savimi, savarankiškumą, artistiškumą.

Žaidimo medžiaga: personažų kostiumai, pasakos dekoracijos (Baba Yagos, Alionuškos ir brolio Vanios namas), magnetofonas.

Personažai: suaugusieji (pasakotojas, Baba Yaga), vaikai (motina, tėvas, Alyonushka, Ivanushka).

Preliminarus darbas: vaikams pasakoti rusų liaudies pasaką, kalbėti apie jos turinį. Iliustracijų žiūrėjimas pasakai su vaikais, atsakinėjimas į klausimus. Paaiškinkite vaikams, kas yra šeima (tai tėvai, mama ir tėtis, ir jų vaikai, sūnūs ir dukros, šeima – visi kartu gyvenantys ir vienas kitam giminaičiai; šeimą gali sudaryti ne tik tėvai ir vaikai, bet taip pat dažniausiai vyresni šeimos nariai yra tėvų tėvai, kurie vadinami seneliais).

Linktelėjimo judesys:

    Pagrindinė dalis. ( Organizavimo laikas: Mokytoja kviečia vaikus pasėdėti stebuklingoje proskynoje, atsipalaiduoti ir įminti mįsles apie pasakų personažus).
    Pedagogas: Netoli miško, pakraštyje,
    Trys iš jų gyvena trobelėje,
    Yra trys kėdės ir trys puodeliai,
    Trys lovos, trys pagalvės.
    Atspėk be užuominos
    Kas yra šios pasakos herojai? Vaikai: trys lokiai.
    Pedagogas: Sumaišyti su grietine,
    Prie lango šalta,
    apvali pusė,
    rausva pusė,
    Riedėjo... Vaikai: Kolobok.
    Pedagogas: „Kaip jie įsiveržė, paėmė mano brolį Ivanušką ir ant sparnų nunešė į Baba Jagą...“Vaikai: Gulbės žąsys.
    (Mokytojas giria vaikus už mįslių įminimą, kviečia suvaidinti jiems gerai žinomą pasaką: „Žąsys gulbės“. Visi kartu prisimena, apie ką ši pasaka, įvardija veikėjus ir kas jiems nutiko. Mokytoja kviečia vaikus pasirinkti sau vaidmenį, herojus, kurį jie vaidins Vaikai pasirenka savo vaidmenis).

    Pagrindinė dalis.
    Mokytoja kviečia vaikus eiti į mamyčių kampelį išsirinkti ir pasipuošti pasakiškais kostiumais vaidinti pasaką.
    Vaikai apsirengia kostiumais. Mokytojas prisiima pasakotojos vaidmenį (ir pasaka prasideda). Vaikai kartu su mokytoja vaidina pasaką.

    Baigiamoji dalis.
    Mokytojas užduoda vaikams klausimus:
    – Apie ką ši pasaka?
    Vaikai: Alyonushka išgelbėjo savo brolį Ivanušką nuo Baba Yaga.
    Pedagogas: Pagrindinė veikėja įveikia sunkumus – įgydama naujų žinių ir įgūdžių, ji saugiai grąžina brolį namo iš tamsaus miško.Namas yra tavo pasaulis, tamsus miškas yra kažkieno pasaulis. Pedagogas: Ko moko pasaka?
    Vaikai: moko paklusti tėvams ir neiti iš namų be leidimo.
    Pedagogas: Pasaka taip pat moko atskirti gėrį nuo blogio. Blogis baudžiamas, bet gėris laimi.
    Pedagogas: Kodėl Alyonushka gelbsti savo brolį Ivanušką?
    Vaikai: Kadangi jie yra šeima, jie turi padėti vienas kitam bėdoje, Alyonushka myli savo brolį.
    Pedagogas: Kokius jausmus tavyje sukėlė pasaka – linksmus ar liūdnus?
    Vaikai: Iš pradžių buvo liūdna, kai žąsys gulbės išnešė Ivanušką, o paskui buvo smagu, kai Alionuška jį išgelbėjo.
    Pedagogas: pasaka moko vaikus būti paklusniems ir nebūti kaprizingiems (kai mergina padeda krosnį, upę ir obelį, padeda ir jai).
    Jei padedi gamtai, tai ji tau padės.

Programos turinys:

— skatinti vaikų psichologinį vystymąsi ir socializaciją;

- išsiaiškinti ir išplėsti vaikų supratimą apie draugystę, bičiulystę, draugiškus žmonių santykius;

— ugdyti komunikacinius ir kalbinius gebėjimus;

- gebėjimas lengvai ir natūraliai bendrauti, derėtis su suaugusiais ir bendraamžiais, rasti išeitį iš įvairių situacijų;

- ugdyti gebėjimą reikšti savo moralinį sprendimą;

- ugdyti dėmesį, vaizduotę, atmintį, mąstymą, gebėjimą skirti ir įvardyti emocinę būseną;

- sužadinti teigiamas emocijas naudojant žaidimo pratimų elementus;

- ugdyti gerumą, jautrumą, geranoriškumą, draugiškus vaikų santykius per V. A. Sukhomlinskio kūrybą.

Medžiagos: „stebuklinga“ dėžutė sveikinimams (staigmenos akimirka), siūlų kamuolys, pasakojimai vaikams apie draugystę, iliustracijos darbeliams, lėlė, „Draugystės“ gėlė, didaktinis žaidimas „Elgesio darželyje taisyklės“.

Parengiamieji darbai: pokalbis su vaikais tema: „Kas yra draugystė“, didaktinis žaidimas „Kas su kuo draugauja?“, apvalus šokis ir lauko žaidimas „Šiame name mes – šeima“, emocijų ugdymo iliustracijų svarstymas. ir empatija.

Užsiėmimų eiga vidurinėje darželio grupėje

Staigmenos akimirka

Pedagogas: Labas rytas, vaikai! Tu šiandien tokia graži, graži, linksma. Noriu, kad jūsų gera nuotaika jus lydėtų visą dieną, todėl paruošiau jums staigmeną. Pažiūrėkite – tai stebuklinga dėžutė, kuri mums šiandien padės. Ar jums įdomu sužinoti, kas ten yra? Tada visi susėskime į ratą ir stebuklingo kamuoliuko pagalba pinkime komplimentų tinklą.

Sveikinimai „Komplimentų kamuolys“

Ir aš pradėsiu pirmas: „Ksyusha, tu turi labai gražią šypseną...“

(vaikai paeiliui perduoda kamuolį ir sako vienas kitam komplimentus).

Pedagogas: Pažiūrėkite, koks gražus pasirodė mūsų tinklas. Įdėsime jį į savo stebuklingą dėžutę ir ji visą dieną šildys mus nuostabiais komplimentais ir maloniais žodžiais.

Auklėtojas. – Vaikai, ar žinote, kas yra draugystė? Kaip reikėtų elgtis su draugais ir žmonėmis apskritai? Kviečiu pasiklausyti pasakojimo apie 2 merginas...

V. Oseevos pasakojimo „Prieš pirmąjį lietų“ skaitymas ir aptarimas

Tanya ir Masha buvo labai draugiškos ir visada kartu eidavo į darželį. Pirmiausia Maša atėjo pas Taniją, tada Tanya atėjo už Mašos. Vieną dieną mergaitėms einant gatve pradėjo smarkiai lyti. Maša vilkėjo lietpaltį, o Tanya – viena suknele. Merginos bėgo.

- Nusivilk apsiaustą, mes kartu apsirengsime! - sušuko Tanya bėgdama.

- Negaliu, aš sušlapsiu! - jai atsakė Maša, lenkdama galvą su gobtuvu.

— Darželyje mokytoja pasakė:

- Kaip keista, Mašos suknelė sausa, o tavo, Tanya, visiškai šlapia, kaip tai atsitiko? Juk vaikščiojote kartu?

„Maša turėjo lietpaltį, o aš vaikščiojau su viena suknele“, - sakė Tanya.

„Kad galėtum prisidengti tik apsiaustu“, – pasakė mokytoja ir, žiūrėdama į Mašą, papurtė galvą.

– Matyt, jūsų draugystė tęsiasi iki pirmo lietaus!

Abi merginos paraudo: Maša dėl savęs, o Tanya dėl Mašos.

(Mokytojas užduoda klausimus, o vaikai atsako ir pasirenka darbui tinkamas nuotraukas)

Klausimai vaikams apie darbą.

- Puiku, vaikinai, jūs į viską atsakėte teisingai.

- O, kas beldžia, ar girdi?

(Mokytoja ateina su asmenine lėle)

Pedagogas: Laba diena, vaikai! Aš atėjau pas tave ne vienas. Prisimeni šią merginą? Taip, tai Svetochka. Ji man į ausį pasakė, kad mama ją atvedė į mūsų darželį. Praėjusį kartą Svetlanai mūsų grupė taip patiko, kad ji vėl paprašė prisijungti prie mūsų.

Vaikai, ar nemanote, kad Sveta yra liūdna? Paklauskime jos, kas atsitiko?

(Vaikai užduoda lėlei klausimus, o per mokytoją vertėją ji į juos atsako)

Vaikai, Svetochka sakė, kad vaikai iš grupės, kurioje ji eina, nuolat ginčijasi ir visai nežino, kaip būti draugais. Svetochka prašo pasakyti jai elgesio darželyje taisykles. Ir tada ji galės išmokyti savo grupės vaikus jomis naudotis. (Vaikai pasakoja elgesio darželyje taisykles).

Šauniai padirbėta! Dabar Sveta viską prisiminė ir šių taisyklių mokys kitus vaikus.

– Vaikai, ar jums įdomu dar ko nors išmokti iš Svetos?

(Vaikai keičiasi klausimais su lėle)

Vaikai, iš karto aišku, kad esate draugiški, mokate susidraugauti ir mokate elgtis darželyje. Žaiskime žaidimą kartu.

Apvalus šokių žaidimas „Šiame name mes esame šeima“

Vaikai su mokytoju sustoja ratu, dainuoja, atlieka atitinkamus judesius.

Šiame name mes esame šeima (jie eina ratu).

Šiuose namuose mes esame šeima, mes – tu, tu ir aš! (stop, rankos į šonus, į priekį prie krūtinės).

Padėkite ranką kairėje esančiam (kairė ranka į šoną – žemyn).

Padėkite ranką dešinėje esančiam (dešinė ranka į šoną - žemyn)

Mes esame šeima! (paimkite rankas, pakelkite jas).

Šiame name mes esame šeima (jie vaikšto ratu)

Šiame name esame šeima. Mes esame tu, tu ir aš!

(sustoti, rankos į šonus, į priekį, prie krūtinės).

Nusišypsokite kairiajame (pasukite galvą į kairę, nusišypsokite kaimynui).

Nusišypsokite žmogui iš dešinės (pasukite galvą į dešinę, nusišypsokite kaimynui).

Mes esame šeima! (Jie laikosi už rankų ir pakelia jas.)

Štai kaip gera būti draugais, tu ir aš tikrai tapome kaip viena šeima. Ir mūsų Svetai laikas grįžti į savo grupę. Aš ją paleisiu. Iki pasimatymo vaikai! Vaikai, kaip gera, kai visi tokie draugiški! Tikiuosi, nepamiršite draugystės taisyklių ir elgesio taisyklių darželyje. Siūlau sulankstyti „Draugystės“ gėlę kaip suvenyrą

Didaktinis žaidimas „Draugystės gėlė“

Vaikai įvardija taisykles ir išdėlioja jas ant gėlių žiedlapių.

Apatinė eilutė. Atspindys

Ar jums patiko šios dienos pamoka?

Kas šiandien labiausiai įsiminė?

Man taip pat buvo labai malonu ir įdomu būti su jumis, nes jūs tikri draugai!

Tikslas: moralinis vaikų vystymasis.

Užduotys:

— praturtinti pradines idėjas apie santykių su vaikais taisykles darželyje;

- skatinti meilės ir meilės jausmus bendraamžiams;

— mokyti vaikus būdų, kaip parodyti rūpestį ir draugišką požiūrį į bendraamžius darželyje.

Įranga:žaislai (meška ir lėlė Maša), paveikslėliai, vaizduojantys gerus ir blogus darbus, pumpuras ir gėlė iš popieriaus.

Mokytoja atkreipia vaikų dėmesį į žaislinį meškiuką ir šalia jo sėdinčią lėlę.

Auklėtojas. Mišenka, su kuo šiandien atėjai mūsų aplankyti?

Turėti. Tai lėlė Maša. Šiandien ėjau gatve ir staiga pamačiau verkiančią lėlę. Kai sutikau ją, ji man pasakė, kad labai nori susidraugauti su darželio vaikais, kurie mokėtų atsargiai elgtis su žaislais, būtų draugiški, draugiški, dėmesingi vienas kitam, tačiau tokių vaikų niekur nerado. Pasiūliau savo pagalbą lėlei Mašai. Vaikščiojome su ja po savo kaimą, žiūrėjome į darželių langus, bet niekur tokių vaikų nebuvo, o lėlė Maša verkė ir verkė, staiga prisiminiau, kad pažįstu tokių vaikų, ir skubėjau su ja pas tave.

Auklėtojas. Mišenka, tu labai gerai padirbėjai, pakviesdamas pas mus lėlę Mašą, nes mūsų vaikai draugiški, draugiški, dėmesingi vieni kitiems. Jie jai papasakos, kaip gyvena darželyje.

Maša, ar nori susitikti su mūsų vaikais?

Kalbos žaidimas „Skambinkite vienas kitą meiliai vardu“

Vaikai subėga į ratą. Kiekvienas vaikas savo artimą dešinėje meiliai vadina vardu.

Maša. Darželyje, kuriame gyvenau anksčiau, yra daug įvairių žaislų, knygelių, paveikslėlių, tačiau ten vaikai su jais elgiasi prastai: pažaidę nededa atgal, trukdo vienas kitam žaisti. Ir jūsų grupė yra švari ir tvarkinga. Pasakykite mums, ką reikia padaryti, kad grupė visada būtų švari ir graži?

Auklėtojas. Maša, mūsų grupė taip pat turi daug žaislų. Vaikinai, kaip elgtis su žaislais, kad visi galėtų patogiai jais naudotis?

Vaikai. Po žaidimo žaislus reikia padėti atgal į savo vietas.

Auklėtojas. Maša, vaikai jums parodys mūsų grupę.

Ekskursiją po grupę lydi vaikų pasakojimai apie tai, kokių kampelių ji turi, kas yra ir ką jie gali veikti grupėje.

Grupėje yra daug įvairių kampelių, kuriuose galite skaityti knygas, žiūrėti paveikslėlius ir statyti su konstravimo rinkiniais. Yra vieta, kur vaikas gali būti vienas ir žiūrėti į savo šeimos nuotraukas. Jei vaikas nori pabūti vienas, jo trukdyti nereikia. Mūsų vaikai gyvena kartu grupėje.

Kūno kultūros pamoka „Žaidimas pirštais“

Vaikai sėdi ant kilimėlio.

Draugai mūsų grupėje Vaikai sujungia abiejų rankų pirštus „užraktu“.

mergaites ir berniukus.

Mes su tavimi susidraugausime Suspauskite delnus kartu.

maži pirštukai.

Jie baksnoja pirštų galiukais vienas į kitą.

Vienas du trys keturi Penki - Jie nuleidžia rankas ir purto rankas.

Auklėtojas. Maša, žaisk su mumis žaidimus ir sužinosi, kaip išlaikyti gerą nuotaiką ir šiltus santykius grupėje.

Didaktinis žaidimas „Geri ir blogi darbai“

Mokytojui pasiūlius, vaikai suskirsto paveikslėlius į dvi grupes (gerus ir blogus darbus) ir kalba, kurie veiksmai vadinami gerais, o kurie – blogais.

Kalbos žaidimas „Geriausi darbai“

Vaikai stovi ratu. Mokytojas kviečia kiekvieną vaiką pagalvoti, ką geriausio jis šiandien padarė grupėje, ir apie tai pasikalbėti. Vaikai pakaitomis pasakoja istorijas.

Auklėtojas. Vaikai grupėje gyvena kartu. Jei vienas kitą įžeisite, visi bus blogos nuotaikos. Be žmogiškos šilumos ir šypsenų ateina „didieji peršalimai“, o žmonių širdys sukietėja. Kad taip nenutiktų, reikia vienas kitam būti labai dėmesingiems: būti draugiškiems, vadinti vienas kitą vardu, žaisti kartu, nenuliūdinti. Kviečiame Mishka ir lėlę Mašą žaisti kalbos žaidimą.

Žaidimas „Gerūs žodžiai“

Mokytojas pasako gerą žodį šalia sėdinčiam vaikui ir duoda jam savo rankomis padarytą „neišpūstos gėlės pumpurą“, jis perduoda jį kitam, tardamas dar vieną gerą žodį. Mokytojas teigiamai vertina kiekvieną dalyvį, atkreipdamas dėmesį į gebėjimą su šypsena pasakyti gerą žodį ir, žiūrėdamas į akis, padėkoti už tai. Žaidimo pabaigoje jis parodo vaikams iš pumpuro nužydėjusią „gerumo gėlę“.

Šią iš gerų vaikų žodžių pražydusią „gerumo gėlę“ mokytoja kviečia vaikus padovanoti lėlei Mašai ir pasilikti grupėje.

Maša. Vaikinai, ačiū už dovaną.

Auklėtojas. Lėlė Maša priima vaikų pasiūlymą likti grupėje jai čia labai patiko, nes vaikai žino, kaip išlaikyti švarą ir tvarką, gerą nuotaiką ir šiltus santykius.

Valstybės biudžetinė švietimo įstaiga

„Vaikų darželis Nr. 1520“ Maskvos šiaurės rytų administracinis rajonas

Atviros edukacinės veiklos santrauka

APIE SOCIALIZACIJĄ

VIDURINĖJE GRUPĖJE

Tema: „Išmokykime Shapoklyak būti draugais“

Parengė: mokytojas IQ. kategorijos Gorodnicheva Nina Vasilievna

Maskva

2014 metai

Tikslas: formuojant idėjas apie draugystę kloja individo moralinius pagrindus.

Užduotys:

- Apibendrinti vaikų žinias apie „draugo“, „draugystės“ sąvokas;

Tobulinti įgūdžiusįvertinti savo ir žmonių veiksmus;

Lavinti socialinius pojūčius;

Puoselėkite draugiškus santykius, norą rūpintis draugais.

Preliminarus darbas.

Pokalbiai su vaikais apie draugystę, situacijų su gerais ir blogais darbais analizė, dainelių apie draugystę klausymas, patarlių išmokimas mintinai.

Žodyno darbas.

Draugystė, draugystė, gerumas.

Įranga: žaislinė gėlė, magnetofonas su dainos Shapoklyak, Barbariki įrašu, vokas su laišku iš Shapoklyak, nupieštas namas, langai su gerų ir blogų darbų nuotraukomis, pikti ir linksmi jaustukai.

SVEIKINAME

Vaikinai, sustokime ratu ir šypsokimės vieni kitiems. Žiūrėk, aš turiu stebuklingą gėlę, ji padės mums pasakyti vieni kitiems gerus linkėjimus. Gėlę apleisime ratu ir pasakysime: „Linkiu tau...“ (vaikai linkėjimus sako vieni kitiems ratu).

Mūsų grupė tapo šiltesnė ir šviesesnė dėl jūsų pageidavimų. O dabar visą dieną turėsime gerą, džiugią nuotaiką.

UGDYMOSIOS VEIKLOS PAŽANGA.

Pasigirsta beldimas į duris ir atneša voką su laišku. Ant voko yra Shapoklyak atvaizdas.
- Vaikinai, ar sužinojote, kas tai? (atsakymai)

Paskaitykime, apie ką mums rašo senoji Shapoklyak.

Sveiki bičiuliai. Man reikia tavo pagalbos. Noriu pasistatyti Draugystės namą, bet neturiu draugų ir niekas nenori su manimi draugauti.

O aš tokia draugė...

Klausausi Shapoklyak dainos „Gerais darbais negali išgarsėti“

SHAPOKLYAK PATARIMAI, KAIP BŪTI DRAUGAIS.


Nugalėk draugus be pertraukos
Kasdien po pusvalandį,
Ir tavo raumenys
Jis taps stipresnis už plytą.

Jei tavo draugas yra geriausias

Paslydo ir nukrito

Nurodykite pirštu į draugą

Ir suimk pilvą.

Leisk jam pamatyti, gulinčiam baloje, -

Tu visai nenusiminęs.

Tikras draugas nemyli

Nuliūdinkite savo draugus.

Merginos niekada neturėtų būti
Kad niekur nepastebėtų.
Ir neduok jiems leidimo
Niekur ir niekada.
Jiems reikia atsistoti.
Išgąsdinti iš už kampo
Kad jie iš karto suprastų:
Tau jie nerūpi.

Jei draugo gimtadienis
Pakviečiau tave pas save,
Jūs paliekate dovaną namuose -
Patiems pravers.

Ar Shapoklyak elgiasi teisingai su savo draugais?

(vaikų atsakymai)

Perveskite vaikus prie išvados: draugas – tai žmogus, su kuriuo įdomu žaisti ir vaikščioti, su kuriuo galima dalintis ir džiaugsmu, ir liūdesiu. Draugai vieni kitiems padeda, rūpinasi.

Vaikinai, pažaiskime įdomų žaidimą, kuris padės išsiaiškinti, ką daryti, o ko ne.

Vaikai sėdi ant kėdžių ir šypsosi.(žaidimo technologija)

Paimkite jaustukus į rankas. Raudona šypsenėlė pikta, o geltona džiaugiasi. Jei kalbėsiu apie gerą poelgį, tu pakelsi geltoną šypsenėlę ir pasakysi: tai aš, tai aš, tai visi mano draugai! Ir jei aš kalbėsiu apie blogą poelgį, jūs parodysite raudoną jaustuką ir sakysite: Ne, ne aš, ne, ne aš ir, žinoma, ne draugai!

1. Žaiskime kartu

Ir pasiduokite vienas kitam.

2.Apelsinai ir saldainiai

Jis valgo vienas spintoje be šviesos.

3.Kas visada padės draugui

Kas išties ranką bėdoje?

4. Pradėsime muštynes

Įžeisk visus rajone.

5. Kuris niekada nenusileidžia

Jei staiga prireiks pagalbos.

6.Kas visada yra sąžiningas su visais

Kas ne melagis, tas ne sėlinukas.

7.Ką myli visi aplinkiniai

Kas yra geriausias draugas pasaulyje?

Vaikinai, ar dažnai ginčijatės su draugais? (vaikų atsakymai)

Ar atleidžiate savo draugams, jei jie jus įžeidė? Kaip ištveriate (vaikų atsakymai)

Žinoma, turime atleisti vienas kitam klaidas ir mokėti susitaikyti. Siūlau išmokti Mirilką. Laikykite rankas ir pakartokite paskui mane:

Kad saulė šypsotųsi

Bandžiau sušildyti tave ir mane,

Jums tiesiog reikia tapti švelnesniu

Ir greitai susitaikyk!

Dabar jūs žinote, kaip greitai susitaikyti su draugu.

Vaikinai, padėkime Šapokliakui pastatyti draugystės namą. Bet pirma

Žaiskime draugiškais pirštais.

PIRŠTŲ GIMNASTIKAS. (sveikatą tausojanti technologija)

Trank-trank plaktuku,

Stovime ir statome naują namą.

Šis namas skirtas Mašai,

Šis namas skirtas Sašai,

Šis namas skirtas Dašai,

Šis skirtas Natašai.

Šis namas skirtas Ksyusha,

Šis skirtas Andriušai.

Visi kaimynai, visi draugai,

Negalime gyventi be draugystės!

Žiūrėk, mes turime namą lentoje. Ant stalo yra langai, kuriuose vyksta geri ir blogi darbai. Kaip manote, kokie veiksmai turėtų būti draugystės namuose (vaikų atsakymai)

Turime ant namo priklijuoti langus su gerais darbais.

Vaikai pasirenka langus ir priklijuoja juos prie namo.

Pažiūrėkite, kokie malonūs pasirodė mūsų Draugystės namai. Šį namą išsiųsime paštu Shapoklyak, ji tikrai susiras draugų ir išmoks draugauti.

Sunkiai dirbome, dabar pailsėkime. Sustokite į ratą ir žaisime draugiškus gyvūnus.

FIZINĖ MINUTĖ. (sveikatą tausojanti technologija)

Saulėta pavasario diena
Mes su draugais eisime į mišką

(vaikai laikosi už rankų ir vaikšto ratu)

Laimingas zuikis

(pasuka galvą, rodo ausis)

Drąsus šuniukas

(rankos ant juosmens, koja į priekį)

Vikri voverė

(šokinėja)

Mishutka, mano draugas

(prilipęs)

Čia išeiname į pievą

(vaikščioti ratu)

Tu esi mano draugas, o aš tavo draugas

(rodykite rankomis)

Kartu pasiekėme saulę

(ištieskite rankas aukštyn)

Apkabino ir nusišypsojo

(judesiai per tekstą)

Vaikinai, šiandien daug kalbėjome apie draugystę, apie draugus. Prisiminkime jums jau žinomas patarles apie draugystę.

Vaikai sako patarles.

Jei neturi draugo, ieškok jo, bet jei surasi – rūpinkis.

Draugystė prasideda nuo šypsenos.

Jei laikysitės vienas kito, nieko nebijosite.

Draugas žinomas bėdoje.

Stiprios draugystės negalima nukirsti kirviu.

Kai grįš, taip ir atsilieps.

Neturi šimto rublių, bet turi šimtą draugų.

Puiku vaikinai! Ar jums patiko, kaip šiandien žaidėme? kas tau patiko labiausiai?

Labai džiaugiuosi, kad esate tokie draugiški vaikinai. Ir tikiuosi, kad visada darysite tik gerus dalykus ir būsite tikri draugai.
- O Shapoklyak, atsidėkodama už mūsų pagalbą, savo laiške atsiuntė jums draugystės ledinukus (širdeles).

Skambant Barbarikos muzikai, vaikams dovanojami ledinukai (širdelės)




 

Gali būti naudinga perskaityti: