Pamoka apie sniegą ir jo savybes parengiamoji grupė. Eksperimentai su ledu ikimokyklinukams. Sniego ir ledo savybės. Ar būtini eksperimentai ikimokyklinukams?

Pamokos pastabos apie pažinimo vystymąsi

parengiamojoje grupėje tema „Ledas ir jo savybės“

Tikslas: sudaryti sąlygas vaikų pažintinei ir tiriamajai veiklai ledo savybių tyrimo procese.

Užduotys:

- ugdyti vaikų gebėjimą eksperimentuojant nustatyti ledo savybes;

- vystytisvaikų gebėjimas atsakyti į tiriamuosius klausimus, kelti hipotezes ir jas empiriškai patikrinti;

Ugdyti stebėjimo įgūdžius, gebėjimą analizuoti ir daryti išvadas;

- praturtinti vaikų žodyną;

- ugdyti susidomėjimą eksperimentine veikla ir norą ja užsiimti; savarankiškumas, tikslumas.

Įranga: snaigės su mįslėmis, ledo gabalėliai, šviečiantis kamuoliukas, gamtos garsų garso įrašas, nešiojamas kompiuteris, gyvūnų nuotraukos, vatmano popierius, ledo savybes vaizduojantys paveikslėliai, rutulys, druska, folija, pirštinės, kumštinės pirštinės, šalikas, stiklinės vandens, servetėlės.

Pamokos eiga

Sveikinimai.

Sveiki bičiuliai! Sveiki, mieli svečiai!

Žaidimas su vaikais „Susipažinkime“

Sustokime ratu ir susikibkime už rankų. Mokytojas pasako vaikams savo vardą, žaidimas tęsiamas ratu.

Vaikinai, ar jums patinka animaciniai filmai?

Siūlau pažiūrėti trumpą animacinį filmuką.

Žiūrėti fragmentą iš animacinio filmo „Ledynmetis“

Įvadas į situaciją.

Ar žinote šio animacinio filmo pavadinimą? (ledyninis laikotarpis)

Koks šio gyvūno vardas? (kardadantė voverė)

Kokia voverės problema? (negaliu pasiekti veržlės)

Kas nutiko? (ledas prilipo ant kaklo)

Padėkime jai išsivaduoti iš ledo.

Norėdami jai padėti, turime atsidurti šiame ledynmetyje ir išsiaiškinti, kokias savybes turi ledas.

Žaidimo pratimas.

Patogiai įsitaisome, užsimerkiame ir įsivaizduojame, kad aplink mus – tik ledas. Gražiai mirga saulėje skirtingomis vaivorykštės spalvomis, pasidaro šalta, pučia vėjas.

(groja muzika, veikia šviečiantis kamuolys, ant stalų atsiranda gyvūnų figūrėlės).

Vaikinai, atidarykite akis. Žiūrėk, mes atsiduriame savo herojų pasaulyje. Čia gražu.

O jie mūsų laukia su įdomiomis užduotimis.

- Eime pas mamutą, jo vardas Manis. Jis kviečia susipažinti su ledo savybėmis.

Ledo savybių stebėjimas.

Paimkite vieną ledo gabalėlį į rankas.

Palieskite, apibūdinkite, koks jis yra (lygus, šiurkštus, šaltas, šlapias, slidus, skaidrus, bespalvis, trapus)

Ar matai ką nors per ledą?

Kas atsitiks su ledu jūsų rankose? (pradeda tirpti, nes rankos šiltos)

Iš ko atsiranda ledas? (vandens). Ledas yra užšalęs vanduo.

Išvada: ledas yra užšalęs vanduo, ledas lygus, šaltas, blizgus, trapus, bespalvis-skaidrus, patvarus)

Naudokime brėžinius, kad parodytume, kokias savybes turi ledas (minčių žemėlapis)

Eksperimentas „Ar ledas skęsta vandenyje“

Vaikinai, kitas veikėjas yra tigras, kurio vardas yra Diego.

Jis turėjo sunkumų. Jam reikia šokinėti nuo vieno ledo gabalo prie kito. Bet jis nežino, ar ledas skęsta vandenyje, ar ne. Be to, tigrai nemėgsta maudytis vandenyje.

Pažiūrėkime. Paimkite vieną ledo gabalėlį ir padėkite jį į vandenį.

Ką mes matome (ledas neskęsta, nes yra lengvesnis už vandenį, vanduo išstumia jį į paviršių)

Išvada: ledas neskęsta, nes yra lengvesnis už vandenį, vanduo išstumia jį į paviršių. Pridėkite paveikslėlį prie kortelės.

Kūno kultūros žaidimas „Vanduo nėra vanduo“

Tinginys, vardu Sidas, kviečia mus žaisti, todėl jis yra tinginys, nenori sugalvoti jokių užduočių!

Jei žodis susijęs su vandeniu, pakeliame abi rankas aukštyn, jei ne, pritūpiame.

Žodžiai: bala, akmuo, kompotas, sniegas, stalas, arbata, popierius, ledas, laikrodis, sriuba, pieštukas, ausis.

Šauniai padirbėta! Tu buvai dėmesingas!

Eksperimentas „Kaip greičiau ištirpdyti ledą“

Dabar pereikime prie mūsų kardadantės voverės, kurios vardas Skratas.

Jis labai ilgai bandė gauti šį riešutą. Bet iš to nieko neišeina.

Padėkime jam per patirtį.

Priešais jus yra įvairių objektų, pažiūrėkite į juos. Sakykime juos garsiai (kumštinės pirštinės, pirštinės, popierius, folija, druska, nosinė, stiklinės šalto ir šilto vandens)

Paimkite ledo gabalėlį. Atidžiai pažiūrėkite į ją. Jūs nepastebite nieko keisto, ji saugo paslaptį.

Taip, jo viduje yra riešutėlis.

Turime rasti būdą, kaip greičiau ištirpdyti ledą.

Pasirinkite sau tai, kas jums patinka.

Kol mūsų ledo lytys tirpsta, prisiartinkime prie sniego sienos.

Mįslių spėjimas „Sniego siena“. Ant sienos kabo snaigės, ant kiekvienos snaigės yra skaičius, vaikas įvardija skaičių, mokytojas skaito mįslę.

Nuotraukos susijusios su ledu, klijais ant kortelės.

Jie mane geria, išpila.

Visiems manęs reikia

Kas aš esu? (Vanduo)

Balta kaip kreida

Atėjo iš dangaus.

Aš praleidau žiemą

Jis nubėgo į žemę. (sniegas)

Žvaigždė apsisuko

Šiek tiek tvyro ore

Atsisėdo ir ištirpo

Ant mano delno. (snaigė)

Danguje debesis, lyja,

Staiga iš dangaus pradėjo kristi ledas,

Didelės kaip vynuogės

Tai vadinama .... (sveika)

Jis pamažu varvėjo nuo stogo

Mažas lašelis

Matyt, jai buvo šalta

Augo ……

(varveklis)

Ant balos užkrito šerkšnas

Ir pasaulis aplinkui pasikeitė.

Ten, kur viskas tekėjo,

Viskas virto stiklu.

(Ledas ant balos)

Vietinių vaikų džiaugsmui

Žiemą užtvindomas kieme.

Paskambinsiu savo kulno draugams

Pasiimkime pačiūžas, mūsų laukia...

(Ledo čiuožykla)

Baltas ledo luitas,

Vandenyne stovėjo kaip siena,

Kiekvienas kapitonas žino

Koks pavojingas milžinas

(ledkalnis)

Sniegas ant laukų

Ledas ant upių

Pūga vaikšto,

Kada tai įvyksta?

(žiema)

Žuvys žiemą gyvena šiltai,

Ar stogas storas stiklas?

(ledas ant upės)

O, man skauda koją, skauda koją,

Atsipalaiduok čia

Uždėkite ledo ant žaizdos

Kad atsikelčiau anksti

(ledas ant žaizdos)

Ne saldainiai, ne sausainiai

Įsidėk į burną – malonu,

Sušalęs tirpsta

skanūs ledai)

Prie žemėlapio pridedame paveikslėlių atsakymus į mįsles.

Puiku vaikinai!

Dabar grįžkime prie mūsų ledo lyčių.

Kas pasikeitė? Kur ištirpo ledas?

Neištirpusius ledo gabalėlius galite įdėti į šiltą vandenį arba pabarstyti druska.

Jei riešutai visiškai atitirpę, sudėkite juos į lėkštę voveraitei. Taigi mes padėjome voveraitei rasti būdą, kaip ištirpdyti ledą.

Išvada: ledas greitai tirpsta šiltame vandenyje ir druskos pagalba druska jį ėsdina.

Pridėkite prie minčių žemėlapio: druskos paveikslėlį, stiklinę šilto vandens.

Uogų šaldymas

- Vaikinai. Padėjome voveraitei.

Padovanokime savo herojams dovanas.

Žiūrėk, mes turime uogų. Kaip tai vadinasi? (braškių)

Ką su juo daryti, kad jis ilgai išlaikytų savo savybes ir išliktų šviežias?

(užšaldyti)

Paimkite po vieną uogą ir nuleiskite iki formos dugno ir užpilkite vandeniu.

Ką reikia padaryti, kad vanduo užšaltų? (šaldyti)

Ar turite savo grupėje šaldytuvą? (Ne)

Mes kol kas padėsime ant palangės, o tada jūs su mokytoja įdėsite į šaldiklį virtuvėje. Iki vakaro jie sušals, o jūs atiduosite juos mūsų herojams.

Darbas su minčių žemėlapiu.

Eikime į savo minčių žemėlapį ir pažiūrėkime, ar viską suklijavome teisingai.

Pažvelkite į mūsų diagramą. Pakalbėkime apie ledo savybes jį naudojant.

Šio žemėlapio pagalba galite lengvai suprasti, kokias savybes turi ledas.

Vaikinai, namuose, paklauskite savo tėvų, kur dar rastas ir naudojamas ledas, o rytoj galite mums pasakyti ir įklijuoti paveikslėlį diagramoje.

RMBDOU "Znamensky vaikų darželio "Romashka" filialas Nr. 3 "Zvezdochka"

„Sniego ir ledo paslaptys“

OOD su eksperimentavimo elementais

parengiamoji grupė

Pedagogas: Shlykova G.V.

2015-2016 mokslo metai G.

Tikslas:

supažindinimas su ledo savybėmis ir savybėmis, remiantis gautomis idėjomis, suformuluoti saugos taisykles.

Užduotys:

Švietimas:

Plėsti vaikų supratimą apie sniego ir ledo savybes;

Išmokite nustatyti pagrindinius priežasties ir pasekmės ryšius: sniegas ir ledas ištirpsta šiluma ir virsta vandeniu; šaltyje vanduo užšąla ir virsta ledu;

Išmok kelti hipotezes ir jas empiriškai patikrinti;

Praktikuoti gebėjimą atlikti paprastus eksperimentus su sniegu ir ledu;

Išmokti derėtis tarpusavyje dirbant pogrupyje;

Turtinkite vaikų žodyną: patirtis, eksperimentas, sniegas, atšildymas, skaidrus, bespalvis;

Kartoti elgesio taisykles einant, ant ledo;

Toliau tobulinti vaikų įgūdžius ir gebėjimus išvengti pavojingų situacijų ir, jei įmanoma, elgtis teisingai;

Įtvirtinti žinias apie saugos taisykles gamtoje (tvenkiniuose, žiemą);

Ugdykite gebėjimą teikti pagrindinę pirmąją pagalbą.

Švietimas:

Ugdyti vaikų pažintinius interesus tiriamosios veiklos procese;

Ugdykite mąstymą, atmintį, gebėjimą klausytis draugo nepertraukiant

Ugdyti nuoseklią kalbą;

Lavinti smulkiąją motoriką;

Skatinkite atsargumo ugdymą.

Švietimas:

Ugdykite susidomėjimą eksperimentine veikla ir norą ja užsiimti; nepriklausomybė; tikslumas, noras pasiekti teigiamų rezultatų darbo procese;

Ugdykite dėmesį, susikaupimą, jautrumą, reagavimą.

Įranga ir medžiagos: sniegas, ledas, indai su vandeniu, popierinės servetėlės, formelės su ledu, vanduo, guašas, formelės, lėkštės.

Parengiamieji darbai: sniego ir ledo stebėjimas einant; eilėraščių apie žiemą skaitymas; žiūri į iliustracijas žiemos tema.

Motina Voditsa gyvena žemėje. Ji turi didelę šeimą: sūnus - Rūką,

Lietus, sniegas, ledas; dukros - Rosa, Snežinki. Kiekvienas turi skirtingus personažus, kiekvienas

jie mėgsta skirtingus metų laikus (kai kurie pavasarį ir vasarą, kai kurie rudenį ir žiemą).

Noriu tau įminti mįslę.

Sniegas ant laukų

Ledas ant upių

Pūga vaikšto.

Kada tai įvyksta?

Su kuriuos iš motinos Voditsa vaikų mes sutinkame žiemą? (sniegas, ledas, snaigės)

Šiandien mes sužinosime, kas yra sniegas ir ledas. Tam mums padės įvairios patirtys ir pastebėjimai. Jiems atlikti siūlau atidaryti savo tyrimų laboratoriją ir tapti jos laborantėmis, o aš, jūsų leidimu, būsiu tyrėja. (Pridėkite ženklelį.)

– Kas buvo pasakyta mįslės pradžioje?

(Pridedama sniego, jį apžiūri.)

- Klausykite kitos mįslės: „Žemę uždengė balta antklodė“. Kodėl jie tai sako?

– Ką tu žinai apie sniegą? Koks jis? (Balta, nepermatoma, šalta, šlapia, lipni, trupanti ir kt.)

-Iš kur ji atsiranda? (Mokytojas klauso vieno iš vaikų istorijos.)

- Atėjo laikas dar vienai mįslei. Atidžiai klausykite: „Jis skaidrus kaip stiklas, bet negalite jo įdėti į langą“. Kas čia? (Ledas.)

(Prideda ledo, jį apžiūri.)

- Kas yra ledas? Kaip tai veikia?

-Koks jis? (Skaidrus, šaltas, kietas ir kt.)

– Kaip manote, kolegos, kas atsitiks su sniegu ir ledu, jei įnešite juos į kambarį?

– Kas greičiau ištirps? Kodėl? Patikrinkime.

(Vaikai skirstomi į tris pogrupius.)

– Sniego ir ledo savybėms tirti siūlau suskirstyti į 3 grupes: trys vyresnieji laborantai komplektuoja komandą.

Eksperimentas „Kas ištirps greičiau?

(Įranga ir medžiagos: plokštės, sniegas, ledas.)

Kiekviena grupė turi purų sniegą, sniego luitą, ledą ant stalo.

– Kur geriau dėti lėkštes, kad eksperimentas vyktų greičiau? (Pasiūlykite vaikams galimybę: prie atviro lango, prie radiatoriaus, patalpoje, kur krinta saulės spinduliai.)

Patirtis „Gravitacijos nustatymas“

(Įranga: indai su vandeniu, popierinės servetėlės ​​ant stalų.)

- Nustatykime laiką: 3 minutės (Nustatykite smėlio laikrodį.) Kol laikas tiksi, reikia išsiaiškinti, kas sunkesnis: sniegas ar ledas?

Pirmoji grupė, jūsų užduotis yra nuleisti purų sniegą į vandenį. Antroji grupė į vandenį numeta sniego gumulą, o trečioji – ledą. Turime patikrinti, kas bus, ar jis nuskęs, ar ne, ir paaiškinti, kodėl?

(Vyresniųjų laboratorijos technikų paaiškinimai po stebėjimo ir diskusijos su komanda.)

Išvada:

Pirma grupė – purus sniegas iškart ištirpo, buvo labai lengvas.

Antroji grupė – sniego gniūžtė plūduriavo ant vandens, palaipsniui skendo, yra sunkesnė už purų sniegą.

Trečioji grupė – ledas neskęsta, jis dar sunkesnis.

(Tikrinamas laikas, praleistas atliekant pirmąjį eksperimentą.)

- Kuris ištirpo greičiau? Kuo pavirto sniegas?

Išvada: Sniegas ir ledas yra vanduo. Ledas tankesnis, stipresnis, todėl ilgiau netirpsta.

Žaidimas "Gerai - Blogai"

– Gerbiami kolegos, išsiaiškinkime, ar sniegas yra gerai, ar blogai?

– Kuo sniegas naudingas? (Žiemos pramogos, viską uždengia ir viską sušildo.)

– Kam ir kada sniegas blogas? (Sniegas šaltas: reikia šiltai apsirengti, paėmus į burną gali susirgti; dėl sniego miške žvėrys ir paukščiai neturi ką valgyti.)

– Kada ledas naudingas? (Čiuožykla, ledo takai, dengia upes ir tvenkinius – saugo povandeninį pasaulį, žmonės naudoja ledą ant upių ir ežerų kaip kelią.)

– Kodėl su ledu reikia elgtis atsargiai? (Ledas slidus: galite nukristi, negalite vaikščioti po varvekliais.)

Jei matote ledą, eikite juo atsargiai, o dar geriau – apeikite jį! (Ledas lygus ir slidus. Galite paslysti ir nukristi).

Jūs negalite vaikščioti ledu upėmis! (Ledas gali ištirpti ir tada praranda savo jėgą. Galite įkristi į vandenį).

Kaip nustatyti ledo stiprumą?

(Ledas gali būti laikomas patvariu, jei jo storis ne mažesnis kaip 7 centimetrai - tai žalsvo atspalvio ledas. O matinis baltas ar su gelsvu atspalviu nepatikimas. Plonas ledas būna prie krūmų, nendrių, kur į jį įšalę dumbliai, šalia vandens kanalizacija prie gamyklų ir gamyklų, taip pat vietose, kur teka upeliai ar šaltiniai, reikėtų vengti vietovių, padengtų storu sniego sluoksniu: po sniegu ledas visada plonesnis tose vietose, kur ledas yra greta kranto. - po ledu gali atsirasti įtrūkimų.

Ką daryti, jei iškritote per ledą ir nebėra kur pagalbos laukti?

(Pirma, jokiomis aplinkybėmis nepanikuokite ir nepraraskite savitvardos. Turite susilaikyti nuo galvos įmerkimo į vandenį. Antra, be staigių judesių, turėtumėte pabandyti išlipti ant ledo, plačiai išskėsdami rankas, šliaužiodami ant krašto. ledo su krūtine ir pakaitomis traukiant kojas į paviršių Išlipus iš tarpo reikia riedėti, o paskui šliaužti ta kryptimi, iš kurios atėjai, kur išbandomas ledo stiprumas faktas, kad drėgmė ir šaltis verčia pagreitėti, pakilti, bėgti, būti atsargiems iki pat kranto. Na, nesustokite, kol nesušilsite.

Ką daryti, jei prieš jūsų akis per ledą iškrito kas nors kitas?

(Kvieskite į pagalbą suaugusiuosius. Suaugęs žmogus turi atsiminti, kad prie duobės prieiti galima tik šliaužiodamas, plačiai išskėstomis rankomis. Geriau po savimi pasidėti slides, lentą ar fanerą. Jokiu būdu nereikėtų šliaužti skylės kraštas, todėl reikia pratęsti slidę, slidę lazdą, lentą, virvę ar diržą, geriau, jei yra keli gelbėtojai, laikydami vienas kitą už kojų , atsigulti ant ledo grandinėje ir šliaužti iki ledo duobės. Užtempę draugą ant ledo, turėtumėte kartu su juo iššliaužti iš pavojingos zonos ir kuo greičiau patekti į šiltą vietą. duokite jam karštos arbatos ir persirengkite sausais drabužiais.)

Kūno kultūros pamoka „Pūkuotas sniegas“

Sniegas sukasi virš mūsų -

Visa gatvė balta.

Susirinkome į ratą,

Sukasi kaip sniego gniūžtė.

(Vaikai vaizduoja žiemos figūras.)

Eksperimentas „Ar sniegas ir ledas turi formą?

– Šiandien turime išsiaiškinti, ar sniegas ir ledas turi formą?

- Pažiūrėk į sniegą. Ar ji turi formą?

– Supilkime sniegą į formeles ir atsargiai išimkime. (Vaikai bando tai daryti.)

– Ar gavote jiems tokią pačią formą? Ir kodėl? (Įvairios formos.)

Išvada: Sniegas neturi formos, jis yra beformis. Jis įgauna objekto, kuriame jis yra, formą.

– Kaip manai, kas nutiks, jei stipriai spausite savo sukurtas sniego figūras?

Išvada: Sniegas yra trapus ir purus.

– Ar ledas stipresnis už sniegą? Kodėl? (Sunku.)

– Ar ledas turi formą? Ar įmanoma pasigaminti figūrinį ledą? Kaip?

(Mokytojas atneša spalvotą ledo gabalą.)

– Kaip manai, kodėl ji spalvota?

– Siūlau pačiai pasidaryti spalvotas figūrėles.

(Įranga ir medžiagos: vanduo, guašas, formos

– Kur turėtume dėti savo formas ledui gaminti?

(Mokytojas apibendrina.)

– Mūsų tyrimai laboratorijoje baigėsi. Visi kartu atlikome puikų darbą, apibendrinkime.

Bendrosios sniego ir ledo savybės:

Šalta liesti;

Jie konservuojami žemoje temperatūroje ir sušilę virsta vandeniu;

Jie neturi formos, bet įgauna objekto, į kurį atsitrenkia, formą.

Sniego ir ledo skirtumai:

Sniegas baltas ir purus:

Ledas skaidrus ir trapus.

Kokios saugos taisyklės ant ledo? Noriu tau padovanoti snaiges. Galite palinkėti ir pakabinti ant Naujųjų metų eglutės. Tegul tai išsipildo Naujaisiais metais!

Rita Aleksandrova
OOD vyresniųjų grupės temoje „Sniegas ir jo savybės“

« Sniegas ir jo savybės»

Pamokos pastabos apie eksperimentinę veiklą vaikams vyresnysis ikimokyklinio amžiaus

Tikslas: tiriamosios veiklos plėtra eksperimentavimo procese

Užduotys:

1. Suformuokite idėją apie sniegas ir jo savybės.

2. Ugdykite savianalizės įgūdžius sniego savybės; analizuoti, daryti išvadas eksperimentavimo procese.

3. Ugdykite įgūdžius ir gebėjimus dirbti plastilinografijos technika – gnybti, kočioti dešreles pirštais, lyginti

4. Ugdykite mąstymą ir domėjimąsi žiemos gamtos reiškiniais.

5. Įkvėpkite džiaugsmo atradimais, įgytais eksperimentais.

Medžiagos ir įranga:

vienkartiniai akiniai sniego ir vandens pagal vaikų skaičių, vienkartinis šaukštas, du indai vandens, maži žaislai kiekvienam vaikui, sniego, vaizdiniai snaigių modeliai su pavadinimu sniego savybės, servetėlės, plastilinas, rietuvės, diskai, garso įrašas "Daina apie snaigę" (E. Krylatovas, L. Derbenevas). vokas su mįslėmis

Preliminarus darbas: stebėjimas sniegas pasivaikščiojant, skaityti eilėraščius apie žiemą, karpyti snaiges iš popierinių servetėlių.

Laiko organizavimas.

Vaikinai, turiu voką su mįslėmis, spėkite, kas jį atnešė?

Mano galvoje - sniego, skrandyje - sniego, Ir prie kojų sniego, Ir rankose - sniego. - Koks tas žmogus stebuklas? (Sniego senis) . Pasirodo modelis sniego senis. – Jis mums atnešė mįsles voke. Jei atspėsite juos, galite sužinoti, apie ką šiandien kalbėsime.

Jis pūkuotas ir sidabrinis, bet nelieskite jo ranka.

Jis taps švarus, kai tik pagausite jį į delną. (Sniegas) .

Kas tai sniego? Snaigės

Kaip susidaro snaigės? Iš jūrų ir vandenynų vandens garai kyla aukštai virš žemės, kur visada labai šalta – vasarą ir žiemą. Ten, aukštyje, garai sustingsta į mažyčius ledo kristalus. Tada kristalai susijungia į gražias šešiakampes žvaigždes – snaiges. Milijonai snaigių sudaro sniego debesį. Iš šio debesies ant žemės krenta snaigės. Vakar atvežėme jus grupėje sniegas, bet įdomu, kas jam atsitiko? Siūlau nueiti į mūsų laboratoriją ir pasimokyti sniego savybės(prisegti ženkliukus, sėdėti prie stalų) Dabar mes esame mokslininkai-tyrėjai (o kas yra mokslininkai, mes išsiaiškinsime, kokie sniegas ir kokios jo savybės.

1. Vaikinai, kas atsitiko sniego? (išlydytas) Kodėl paimk šiek tiek į delną sniego. Kas jam darosi? Jis tirpsta, nes delnai šilti. (prie lentos pritvirtinta snaigė su 1 paveikslu savybių, ant snaigės nupieštas lašelis vandens: sniegas tirpsta šiluma). Pažvelkime atidžiau į išlydytą sniego. Ką tu matai (vanduo nešvarus). Vaikinai, mačiau, kad kai kurie vaikai valgo sniego. Ar jie elgiasi teisingai? Kuris tada sniego liesti? Palieskite (šalta). Ar galima valgyti sniego? (Ne, sniegošalta ir gali būti nešvari)

2. Atlikime eksperimentą. Ant jūsų stalų yra maži žaislai. Kokios spalvos jie? Paslėpkite vieną žaislą sniego o kitą nuleiskite į vandenį. Kur žaislas matomas, o kur ne? Kodėl? (2 yra pritvirtinti prie lentos snaigė: sniego nepermatomas – nupiešta užmerkta akis)

3. Palyginkime: kokios spalvos vanduo ir sniego(sniego baltumo, bespalvis vanduo) Kas dar yra balta? (užsisega 3 snaigė: sniego balta - snaigės centre yra vata).

4. Vaikinai, kaip jūs žinote kvepia sniegas? (reikia užuosti) U sniego nė kvapo(pridedama 4 snaigė: sniego neturi kvapo – ant snaigės nupiešta nosis) Dinaminė pauzė.

Dabar pažaiskime pirštais.

(Pirštų gimnastika) .

(Po vieną sulenkite pirštus)

Vienas du trys keturi Penki

(„Eikite“ palei stalą rodomuoju ir viduriniu pirštu)

Atėjome į kiemą pasivaikščioti.

(Dviem delnais „padarome“ gumulą)

Jie nupiešė sniego moterį,

(Trupantys judesiai visais pirštais)

Paukščiai buvo lesinami trupiniais,

(Dešinės rankos rodomuoju pirštu braukite per kairės rankos delną)

Tada važiavome nuo kalno,

(Padėkite delnus ant stalo, pirmiausia iš vienos pusės, tada į kitą)

Ir taip pat į guli sniege.

(Nukratykite delnus)

Viskas grįžome namo per sniegą.

(Juda įsivaizduojamu šaukštu, rankos po skruostais)

Suvalgėme sriubą ir nuėjome miegoti.

Šauniai padirbėta! Jūs man parodėte tiek daug eksperimentų, o dabar noriu jums parodyti, atsisėskite patogiau. Žiūrėk: Turiu du stiklainius. Viename yra šalto vandens (vaikas kviečiamas pasitikrinti vandens temperatūrą, (šalta). Antroje – šilta. Sudėsiu į abu stiklainius tuo pačiu metu sniegas. Kur sniegas tirpo greičiau, o kur lėčiau? (kuo šiltesnis vanduo, tuo greičiau jis tirpsta sniego, lydymosi greitis sniego priklauso nuo vandens temperatūros).

Vaikinai, dabar prisiminkime ką sniegas turi savybių? (kiekvieno eksperimento pabaigoje snaigės su sniego savybės). Vaikų dėmesys atkreipiamas į tai, kad sniego- Tai užšalęs vanduo.

Kūno kultūros minutė "Iš dangaus krenta snaigės"

Iš dangaus krenta snaigės,

Kaip pasakos paveiksle.

Gaudykime juos rankomis

O mes mamai parodysime namuose.

(Vaikai pakelia rankas virš galvų ir daro sugriebtus judesius, tarsi gaudydami snaiges.)

Ir aplink yra sniego pusnys,

Sniegas užklojo kelius.

(Tempimas – rankos į šonus.)

Neužstrigk lauke taip

Pakelkite kojas aukščiau.

(Eikite vietoje, kelius pakelkite aukštai.)

Lauke šokinėja lapė,

Kaip minkštas raudonas rutulys.

(Šoka į vietą.)

Na, einam, einam

(Eikite vietoje.)

Ir mes ateiname į savo namus.

(Vaikai sėdi.)

Vaikinai, kas atsitiks su snaigėmis, jei užsidėsite ją ant delno? Jis ištirps.

Šiandien mes apakome technologijų srityje "plastilinografija", "stebuklingas" snaigės, kurios niekada neištirps.

Praktinė dalis.

Lipdysime ne ant kartono, o ant diskų.

Nuo mūsų snaigės "stebuklingas", tuomet jo spalva gali būti ne tik balta. Kaip manote, kokias dar spalvas galima naudoti? (mėlyna, alyvinė, mėlyna, violetinė).

Mokytojo demonstracija.

Turiu alyvinį diską, todėl imsiu balto plastilino, kad mano snaigė nesusilies su pagrindu.

Susukame tris ilgas dešreles, dedame vertikaliai ant pagrindo, vieną ant kitos, kad tarp viršutinių galų būtų vienodas atstumas. Išlyginkite jį. Snaigės galus papuoškite trumpomis dešrelėmis. Vidurį galima papuošti mėlynu tortu su šešiais spinduliais.

Sugalvokite snaigę patys, bet nepamirškite, kad ji turi šešis taškus.

Vaikai kimba į darbą. Grojamas garso įrašas "Dainos apie snaigę" (E. Krylatovas, L. Derbenevas)

Atspindys.

Kokias nuostabias snaiges gavai?

Vaikinai, iš ko susideda tikra snaigė?

Palyginkite savo snaiges, ar kurios nors iš jų yra vienodos?

Kiekvienas iš jų yra gražus ir savaip unikalus, gerai padaryta!

Papuoškime jūsų grupė"stebuklingas" snaigės!

Kiek daug šiandien sužinojome sniego, laikas grįžti. Ar jums patiko mūsų pamoka? Ką labiausiai prisimenate?

Publikacijos šia tema:

GCD santrauka antroje jaunių grupėje. Meninė veikla (piešimas) „Sniegas, sniegas sukasi“ Tiesioginės ugdomosios veiklos 2 ml grupėje apibendrinimas Ugdymo sritis Meninė ir estetinė raida. Piešimas.

GCD santrauka vyresniųjų grupėje „Vandens savybės“ Tema: „Vandens savybės“. Ugdymo sričių integravimas: -pažintinis vystymasis, -kalbos raida, -socialinis ir komunikacinis vystymasis.

„Pažinimo“ srities pažintinės ir tiriamosios edukacinės veiklos konspektas: „Magneto savybės“ Savivaldybės autonominė ikimokyklinė ugdymo įstaiga Vaiko raidos centras Tiumenės miesto 135 darželis Auklėtoja: Furmanova.

Tikslas:

  • Supažindinkite vaikus su fizinėmis sniego ir ledo savybėmis.
  • Išmokykite vaikus spręsti pažinimo problemas ir daryti išvadas.
  • Žodyno aktyvinimas: patirtis, ledas, sniegas, atšilimas.

Komplektacija: dvi stiklinės (viena su ledu, kita su sniegu), sniego ir ledo nuotraukos, nuotraukos (pilkos, baltos, mėlynos), žiemos pramogų nuotraukos.

Pamokos eiga

Vaikinai, apie kokį metų laiką kalba ši mįslė:

Sniegas ant laukų

Ledas ant upių

Pūga vaikšto -

Kada tai įvyksta? (Žiema)

Žiema skamba pagal muziką („Jei tik ne žiema...“) „Sveiki, vaikinai! Ar tau patinka žiema? (Vaikų atsakymai). Mums patinka žiema, nes galime žaisti sniego gniūžtes, slidinėti ir čiuožti (rodomos žiemos pramogų nuotraukos). Visa tai galima padaryti tik žiemą. Kodėl? (Nes žiemą būna ir sniego, ir ledo). Dabar atspėk mano mįsles. Koks negyvosios gamtos reiškinys minimas šiose mįslėse?

Kieme yra kalnas,

O trobelėje – vanduo. (Sniegas)

Skaidrus kaip stiklas

Jūs negalite jo įdėti į langą. (Ledas)

Aš mažas kaip smėlio grūdelis, bet uždengiu žemę. (Sniegas)

Jis pūkuotas, sidabrinis,

Bet neliesk jo ranka,

Jis taps šiek tiek švarus,

Kaip galite sugauti jį delne? (Sniegas)

Pokalbis „Kas yra sniegas?

Kodėl sninga? Vanduo išgaruoja iš visų žemės telkinių, garai kyla aukštai į dangų, vėsta, virsta mažais ledo kristalais, kurie jungiasi vienas su kitu, suformuodami šešiakampes snaiges; sniegas krenta iš tamsių sniego debesų.

Sniegas gali būti: baltas, šaltas, purus, putojantis, putojantis, sidabrinis, traškus, minkštas ir kt.

Šiandien atliksime eksperimentus ir išsiaiškinsime, kuo sniegas ir ledas yra panašūs vienas į kitą ir kuo skiriasi.

Patirtis – tai praktiniai veiksmai su daiktais, siekiant atpažinti jų savybes.

Paruošiau tau dvi taures: į vieną įdėjau sniego, į kitą – ledo.

Patirtis Nr.1. "Spalvos nustatymas".

Kokios spalvos sniegas? (balta)

Kokios spalvos ledas? (bespalvis)

Jei vaikai įvardija: balta, mėlyna, pilka, parodykite jiems šias spalvas ir palyginkite su ledu.

Patirtis Nr.2. „Skaidrumo apibrėžimas“.

Dabar po ledo gabalėliu ir sniego gumuliu pasidėsiu spalvotą paveikslėlį. Palyginkime, kur vaizdas matomas, o kur ne. (Nematote po sniegu. Tai reiškia, kad ledas skaidrus, bet sniegas nepermatomas.

Patirtis Nr.3. „Jėgos nustatymas“.

Paimkite saują sniego ir išpilkite. Kaip galime pavadinti šią sniego savybę? (Laisvas). O kaip ledas? Netyčia numečiau ledą, kas jam nutiko? (Jis įtrūkęs, trapus).

Fizinė minutė: Vaikai imituoja slidinėjimo ir sniego kovų judesius.

Aš nuo kalno

Lenktyniauju ant slidžių

Šiandien

Aš mokausi būti drąsi!

Ir rytoj

Aš būsiu drąsus!

Gerai tada -

Sumanus!

Patirtis Nr.4. „Skęsta, tai neskęsta“.

Vaikinai, ką jūs manote, ar sniegas ir ledas skęsta? (Vaikai išsako savo spėjimus) Dabar patikrinsime įdėdami sniego luitą į stiklinę vandens, ledo gabalėlį į kitą stiklinę. Išvada: ledas ir sniegas neskęsta

Patirtis Nr.5. „Temperatūros poveikis“.

Pažiūrėkime į sniegą ir ledą, kurie buvo stiklinėse. Kas jiems nutiko, kol žaidėme? (Jie ištirpo) Taip, karščio įtakoje sniegas ir ledas virto vandeniu. Tai reiškia, kad veikiant šalčiui iš vandens susidaro sniegas ir ledas.

Išvados:

Vaikinai, dabar sujungkime viską, ką sužinojome apie sniegą.

Sniegas – baltas, nepermatomas, birus, laisvai tekantis, veikiamas šilumos virsta vandeniu.

Ledas - Tai užšalęs vanduo. Bespalvis, skaidrus, trapus, veikiamas šilumos virsta vandeniu.

Vaikinai, labai džiaugiuosi, kad šiandien sužinojote dar daugiau apie sniego ir ledo savybes.

Po pamokų. Vaikščiodami vaikai toliau stebi sniegą ir ledą bei tiria jų savybes, priklausomai nuo oro sąlygų.


Tikslas: lavinti stebėjimo įgūdžius.

Užduotys:supažindinti vaikus su fizinėmis sniego savybėmis – baltu, šaltu; lavinti lytėjimo suvokimą, gebėjimą trumpai iškvėpti orą ilgą laiką; ugdyti pažintinį susidomėjimą negyvąja gamta.

Įranga:vata, sniegas kibire, samtelis, juodo kartono gabalas.

Pamokos eiga.

aš.Emocinės nuotaikos „Žiema“ kortelė Nr.2.

II.Kvėpavimo pratimai „Snaigė“.

Šiandien lauke nuostabus oras. Sniegas krinta! Maša išėjo pasivaikščioti. Didelė ir graži snaigė nusileido ant mašinos kumštinės pirštinės (rodau vaikams vatos gabalėlį). Maša pūtė ant jos ( Pūčiu ant vatos gabalo), ir snaigė skrido. Ar norite pūsti ant snaigės? (kiekvienam vaikui duodu po vatos gabaliuką ir rodau, kaip reikia pūsti. Žaidimas kartojamas 2 - 3 kartus).

III.Eksperimentai su sniegu.

Atnešu iš gatvės kibirą sniego. Kviečiu vaikus prie stalo.

Tai sniegas. Parsivežiau iš gatvės. Lauke šalta, o sniegas taip pat šaltas. Paliečiu sniegą - šalta, mano rankos šaltos. Ar norite paliesti sniegą? ( vaikai liečia) Koks sniegas? ( šalta) Sušildykime rankas ( patrinkite juos kartu, pūskite ant jų). Ar tavo rankos dabar šaltos? ( šiltas) Paimkime kastuvu sniego iš kibiro ir padėkime ant juodo kartono gabalo, pažiūrėkime, kokios spalvos sniegas? ( baltas) Pakartokime viską kartu: sniegas yra baltas. Vaikščiodami lauke jau ne kartą prisirinkote sniego. Koks jis? ( šalta).

Ant kiekvieno vaiko delno uždedu po truputį sniego ir visi stebime, kas vyksta. .

Kur dingo sniegas nuo tavo delnų? ( sniegas ištirpo). Kodėl sniegas ištirpo? ( delnai šilti, sniegas šaltas) Išvada: šiltu oru sniegas tirpsta.

Sniegas ištirpo ir virto vandeniu. Jūsų rankos tapo šlapios. Išvada: sniegas yra vanduo.

IV.Kūno kultūros minutė.

Iškrito šiek tiek balto sniego

Visi susirinkome į ratą.

Triušimės, trypsime.

Mažos rankytės nesušals

Truputį paplosime.

Plojome, plojome.

V.Pamokos santrauka.

Atkreipiu vaikų dėmesį į kibirą, kuriame buvo sniegas.

Pažiūrėk, kas atsitiko sniegui? ( ištirpęs). Kodėl sniegas ištirpo? (nes šilta). Kas liko iš sniego? ( vandens). Tiesa, sniegas šiluma ištirpo ir pavirto vandeniu. Sniegas yra užšalęs vanduo.

GCD modeliavimui naudojant žodinį ir didaktinį žaidimą

Tema: "Sniego senis"

Tikslas:išmokite padalyti plastilino gumulą į dvi dalis; kiekvieną dalį sukamaisiais judesiais pasukite tarp delnų, suteikdami jai apvalią formą; sujunkite du kamuoliukus vienas su kitu, papildykite gatavą prekę detalėmis, pavadinkite gatavą gaminį. Toliau ugdykite gebėjimą tarti tekstą atliekant atitinkamus judesius.

Įranga ir medžiagos: plastilinas, lentos, servetėlės, kepurės sniego seniams, karoliukai akims ir nosims, ekranas su žiemos peizažo paveikslu, automobilis, žaislinis sniego senelis.

Pamokos eiga:

aš.Emocinė nuotaika

Aš tau padovanosiu savo šypseną.

Mainais tu man duosi savo.

Tu nusišypsai ir tai nuostabu.

Taigi, mes nelauksime svečių veltui .

II.Laiko organizavimas

Įtraukiu mašiną į grupę lynu. Automobilio gale yra žaislinis sniego senelis. Kreipiuosi į vaikus: „Kas atėjo pas mus? Taip, tikrai sniego senis. Pažiūrėk, koks jis juokingas. Jis atėjo žaisti su mumis ir pasilikti su mumis. Mes svarstome sniego senį, iš ko jis susideda. Du kamuoliai, kibiras ant galvos, šluota rankose. Yra akys ir burna. Ar sniego senis šypsosi? (klausiu vaikų). Sniego senio burnos kampučiai nuleisti, sniego seniui liūdna.

Mūsų sniego senelis tikriausiai pasiilgo savo draugų, bet padovanokime jam keletą draugų. Vaikai kviečiami susėsti prie iš anksto paruoštų stalų.

III.Pagrindinė dalis. Gaminti kamuoliukus sniego seniams.

Aš klausiu:Iš ko gaminsime sniego senius? Taip, iš plastilino. Paaiškinu darbo atlikimo tvarką ir parodau: „Sniego senis pagamintas iš kamuoliukų. Plastiliną padalinsiu į dvi dalis. Kaip šitas. Iš vienos išleidimo dalies: kokie vaikinai? (kamuolys, kamuolys – vaikų atsakymai). Delnai žiūri vienas į kitą, rankos kaip lentyna. Gumbas apsivertė per delnus ir taip išėjo kamuolys. Dabar Karina mums išriedės dar vieną kamuoliuką (vadinu gerų įgūdžių turintį vaiką). Ačiū, Karina, koks geras balius pasirodėte. Dabar sujunkite rutulius. Jie mane taip spaudė. Kaip tai atrodo (vaikų atsakymai). Ko trūksta sniego seniui? (vaikų atsakymai). Na, kur mes galime jam gauti kibirą? Mūsų sniego senio svečias sako, kad turi kepures mūsų sniego seniams? Puiku, ačiū sniego seneli. Uždėjau vieną iš skrybėlių sniego seniui ant galvos.Štai koks pasirodė sniego senis!

Papasakosime, kaip nulipdysime sniego senį.

IV.Kūno kultūros pamoka „Sniego senis“

Vaikai kartu su manimi deklamuoja tekstą ir atlieka atitinkamus judesius.

Nagi, bičiuli, būk drąsus, bičiuli,

Sukite sniego gniūžtę sniege -

Jis pavirto į storą gumulą

Ir gumulas taps sniego seneliu.

Jo šypsena tokia ryški!

Dvi akys...skrybėlaitė...nosis...šluota

Bet saulė bus šiek tiek kaitri -

Deja! - ir sniego senio nėra.

Klausiu vaikų, ką padarėme, kad darytume sniego senį pačioje pradžioje (vaikų atsakymai). Paaiškinu: „Jie padarė gumulą, suvyniojo gabalą“.

Vaikų prašau kartoti chore ir 2 vaikus individualiai. Dabar, vaikinai, suvyniokite plastilino gumulėlius ir susiraskite draugų mūsų sniego seniui. Vaikai pradeda dirbti. Stebiu darbų eigą. Giriu vaikus už pastangas, gebėjimą viską pamatyti iki galo: „Šie vaikai puikūs, gerai išriečia gumulėlius, stengiasi“. Kai darbas baigtas, siūlau vaikams pasiimti „skrybėles“ sniego seniams ir jomis papildyti įvaizdį.

V. Pamokos santrauka.

Kai visi vaikai atliks užduotį aplink svečią pastatyti sniego senius, apžiūrėkite juos ir pagirkite vaikus. Nepastebimai pataisykite sniego senio veidą, šypsodamasis. Sniego senelis sako ačiū, džiaugiasi naujais draugais, nusiima „kibirą“, o vaikams yra saldainių. Pamoka baigiasi.

GCDAplikacija – žaidimas „Draugai sniego seniui“

Tikslas:Sužadinkite susidomėjimą sniego senio įvaizdžiu. Pateikite vaizdinį „dalies ir visumos“ vaizdą (Sniego senis – visa, sniego gniūžtės – dalys). Ugdykite formos jausmą. Ugdykite tikslumą, savarankiškumą ir susidomėjimą bendra produktyvia veikla. Lavinti artikuliacinį aparatą ir vaizduotę.

Medžiaga: sniego senelio žaislas, pusiau mėlynas lapas, klijai, teptukai, detalės sniego seniui papuošti.

Pamokos eiga.

aš.Laiko organizavimas.

Mokytojas parodo žaislinį sniego senį.

Mokytojas: „Pažiūrėkite, kas atėjo pas mus.

Sniego senis, sniego senis

Atsirado kieme

Nosis kaip morka

Ir man ant galvos kibiras.

Pas mus atėjo labai liūdnas sniego senelis, siūlau sniego seniui susidraugauti, kad nenuobodžiautų.

II.Pagrindinė dalis.

ü Iš kokių dalių susideda sniego senis? (iš apskritimų, kibirų)

ü Kiek baltų apskritimų mums reikia? (Trys).

ü Kokio dydžio apatinis apskritimas? (didelis).

ü Ir ant jo? (mažesnis, tai liemuo).

ü O kokio dydžio yra viršutinis apskritimas? (maža, tai galva.).

ü Kas sniego seniui ant galvos? (kibiras).

Padovanosiu dalis iš kurių gaminsime sniego senelius. Išdėstykite sniego senį ant popieriaus lapo.

Ištyręs, iš ko susideda sniego senis (iš 3 gumuliukų - didelio, mažesnio ir mažo), kokios spalvos (baltos), mokytojas paaiškina, kaip ištepti dalis ir klijuoti ant popieriaus, koordinuoja vaikų veiksmus.

Vaikai įsitraukia į darbą.

III.Kūno kultūros minutė.

.Pirštų žaidimas „Ką mes padarėme“

Vienas, du, trys, keturi, penki (po vieną sulenkite pirštus)

Atėjome į kiemą pasivaikščioti. („Eikite“ palei stalą rodomuoju ir viduriniu pirštu)

Jie padarė sniego moterį (dviem delnais padarykite gumulą)

Paukščiai buvo lesinami trupiniais, (Trupinami judesiai visais pirštais)

Tada važiavome nuo kalno (Dešinės rankos rodomuoju pirštu braukite per kairės rankos delną)

Ir jie taip pat gulėjo sniege (Padėkite delnus ant stalo viena ar kita puse)

Visi grįžo namo apsnigę. (Paspauskite rankas)

Suvalgėme sriubą ir nuėjome miegoti. (Judesys įsivaizduojamu šaukštu, rankos po skruostu).

(N. Niščeva)

IV.Logopedinis žaidimas „Sušildykime rankas“

Mokytojas: „Kai tu su mumis vaikščiojome ir gaminome sniego senius, tavo rankos buvo visiškai nušalusios. Sušildykime juos. „X-x-x“ Mokytojas parodo, kaip taisyklingai pūsti į kumščius sugniaužtas rankas. Vaikai po mokytojo kartoja garsą ir judesius.

Mokytojas: Norėdami visiškai sušilti, valgykime šiuos karštus, tirštus pyragus (išpučia skruostus). Oi, jie buvo tokie karšti, kad net rankas nudegino. Pūskime ant rankų: „Ewwww“. Mokytojas ir vaikai pučia ant rankų, laikydami jas delnais aukštyn.

V.Pamokos santrauka.

Mokytojas: „Pažiūrėkite, kokius nuostabius draugus susirado mūsų sniego senelis. Dabar jis neliūdės, o linksminsis su savo sniego senio draugais.

Priedas Nr.2.

Lauko žaidimas „Iškrito baltas sniegas“

Tikslas: Motorinės veiklos vystymas, gebėjimas judėti pagal dainos žodžius.

Žaidimo eiga

Suaugusieji dainuoja, o vaikai mėgdžioja dainelės žodžius.

Iškrito šiek tiek balto sniego (Vaikai, stovintys ratu, pakelti

Susirinksime į ratą. rankas aukštyn ir lėtai

Sniegas, sniegas, baltas sniegas juos nuleidžia, imituodamas kritimą

Užmiega visi. sniegas)

Mes sėdime ant rogių (Jie stovi vienas po kito ir

Ir greitai lekiam žemyn. ir bėgti ratu, rankos už nugaros)

Sniegas, sniegas, baltas sniegas -

Mes skubame greičiau nei visi kiti .

Visi vaikai lipo ant slidžių (Jie eina lėtai ratu

Jie bėgo vienas paskui kitą. rankos sulenktos per alkūnes ir

Sniegas, sniegas, baltas sniegas – sugniaužti į kumščius, tarsi

Sukasi ir krenta ant visų. laikantys slidinėjimo lazdas.)

Iš sniego padarėme kamuolį (Vaikai pasilenkia ir rodo

Padarėme sniego senį. jie skambina, kai daro sniegą -

Sniegas, sniegas, baltas sniegas - vikiai)

Mūsų sniego senis yra geriausias!

Vaikai buvo pavargę vakare (Pritūpkite,

Ir jie užmigo savo lovose. rankos po skruostu, „miega“)

Sniegas, sniegas, baltas sniegas

Berniukai miega sunkiausiai!

Lauko žaidimas „Sniegas sukasi“

Tikslas:mokyti vaikus susieti savo veiksmus su žaidimo dalyvių veiksmais.

Medžiaga:galvos juostos su snaigių emblemomis.

Žaidimo eiga:

Mokytojas primena vaikams, kad sniegas lengvas, jis lėtai krenta ant žemės, o pučiant vėjeliui sukasi.

Tada visiems žaidimo dalyviams pasiūlo tvarsčius-emblemus.

Mokytoja kviečia vaikus suktis, sakydama: „Sniegas, sniegas sukasi, visa gatvė balta!

Tada gestu pakviečia vaikus prieiti arčiau ir sako: „Mes visi susirinkome į ratą, sukdamiesi kaip sniego gniūžtė!

Vaikai veiksmus atlieka savavališkai, o pabaigoje lėtai pritūpia. Mokytoja sako: „Pūtė šaltas vėjas. Kaip? V-v-v-v! (V-v-v-v – taria vaikai).

Snaigės išsibarstė ir išsibarstė į skirtingas puses.

Vaikai bėgioja po žaidimų aikštelę.

Priedas Nr.3.

Eksperimentas Nr. 1. „Sniegas ir jo savybės“

Tikslas: Supažindinti vaikus su fizinėmis sniego savybėmis – jis baltas, šaltas, purus, trupa. Kai jis šlapias, galite iš jo lipdyti.

Medžiaga: sniego baseine.

Pažanga, patirties turinys : atneškite grupei sniego - ar sniegas šaltas, ar šiltas? Pakvieskite vaikus padaryti gumulą – nepelykite, jis subyrės. Palikite kelioms minutėms, sniegas tampa minkštas ir šlapias ir iš jo galite susidaryti gumuliukų.. Darykite išvadą, kad sniegas susidaro tik tada, kai jis šlapias.

Patirtis № 2. "Kas yra sniegas?"

Tikslas:formuoti idėjas apie fizines sniego savybes. Supraskite vaikus, kad sniegas tirpsta šiluma ir virsta vandeniu.

Medžiaga: sniegas, baseinas, morkos, akmenukai.

Pažanga, patirties turinys: Atsineškite sniego iš pasivaikščiojimo ir pastatykite sniego senį. Palikite jį kaip svečią, grupėje.

Vakare, nuėję miegoti, vaikai nusprendžia pažaisti su sniego seneliu. Bet jo nebėra, liko tik vanduo, morkų nosis ir akmenukų akys. Ištirkite vandenį, atkreipkite vaikų dėmesį į nešvarumus vonios dugne. Padarykite išvadą, kad sniegas nuo karščio tirpsta ir virsta vandeniu, kad sniegas taip pat yra vanduo, bet kitokios kokybės, padėkite vaikams padaryti išvadą, kodėl nereikėtų dėti sniego į burną.

Pasiūlykite išnešti vandens į lauką ir pažiūrėti, kas su juo bus rytoj.

Eksperimentas Nr. 3 „Ledas ir jo savybės“

Tikslas:Toliau formuokite vaikų idėjas apie fizines vandens savybes. Supraskite, kad vanduo linkęs užšalti, virsdamas ledu (kietu, trapiu, šaltu, skaidriu).

Medžiaga:užšalęs vanduo inde (liko nuo ištirpusio sniego senio).

Pažanga, patirties turinys: įneškite į indą su šaldytu vandeniu. Vaikai mato, kad vanduo pavirto ledu, sustingo į ledą: nosis – morka, o akys – akmenukai (Priminkite vaikams apie ištirpusį sniego senį.) Kodėl? Vaikai bando atsakyti į klausimą – nes lauke šalta, šąla ir vanduo užšalęs. Pakvieskite vaikus pažvelgti į ledo gabalą ir paliesti jį. Ledas šaltas ir kietas, bet nukritęs jis gali lūžti, vadinasi, yra trapus. Darykite išvadą, kad ledas yra vanduo.

Priedas Nr.4.

(didaktiniai žaidimai)

Didaktinis žaidimas „Sulenk sniego senį“ ».

Tikslas:ugdyti gebėjimą atlikti veiksmus su įvairaus dydžio daiktais, lavinti smulkiąją rankų motoriką.

Žaidimo eiga.

Parodykite gatavą sniego senį. Atkreipkite dėmesį į tai, kad sniego senį sudaro įvairaus dydžio apskritimai: apačioje yra didelis, tada yra mažesnis, viršuje yra mažas, ant galvos yra kibiras, du maži. apskritimai yra rankos.

Pasiūlykite pastatyti tokį sniego senį iš apskritimų.

Didaktinis žaidimas „Pastatyk sniego senį“.

Tikslas:

Žaidimo eiga.

Parodykite vaikams sniego senį. Iškirptus paveikslėlius išdėstykite veidu į viršų. Paimkite vieną detalę ir paklauskite, kas ant jos nupiešta. Pasiūlykite surasti vaikui dingusią pusę. Sudėkite detales – jos turėtų susijungti į vientisą vaizdą.

Didaktinis žaidimas „Snaigės“.

Tikslas:išmokti iš dalių surinkti visą vaizdą, lavinti mąstymą ir vizualinį suvokimą.

Žaidimo eiga.

Parodykite vaikams snaigės paveikslėlį. Iškirptus paveikslėlius išdėstykite veidu į viršų. Paimkite vieną detalę ir paklauskite, kas ant jos nupiešta. Pasiūlykite surasti vaikui dingusią pusę. Sudėkite detales – jos turėtų susijungti į vientisą vaizdą.

Priedas Nr.5 (kvėpavimo pratimai).

"Snaigės" »

Ant stalo yra vatos gumuliukų.

Pedagogas: Šiandien lauke nuostabus oras. Sniegas krinta! Vėjas švelniai pučia snaiges, jos gražiai sukasi ore. Ar norite pūsti ant snaigių?

Mokytoja duoda vaikams mažus palaidus vatos gabaliukus ir parodo, kaip reikia pūsti. Galite uždėti vatą ant delno, ant stalo - ir nupūsti lengvus, subtilius gumuliukus, pirmiausia giliai įkvėpdami oro, o tada iškvėpdami: „Fu-u, fu-u!

Pratimas atliekamas 2-3 kartus.



 

Gali būti naudinga perskaityti: